Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fel tud valamit dolgozni a...

Fel tud valamit dolgozni a szervezetem, akaratomon kívűl?

Figyelt kérdés
Még kiskoromban történt valami, amiről tudom, hogy rosszul esett volna, de nem akartam miatta szomorú lenni, úgyhogy elnyomtam. Ennek már 10 éve, meg ilyenek, és továbbra se akarok emiatt sírni szomorú lenni. Sajnos azt nem tudom befolyásolni, hogy mi hogy esik tudat alatt, de úgy döntöttem, hogy akkor legalább nem fogok azon dolgozni, hogy feldolgozzam, mert én alapból nem is akartam, hogy rosszul essen. Az utóbbi időben párszor rámjött emiatt ilyen sírhatnék, amit elég nehéz megfékezni. Nyílván egyértelmű, hogy a szervezetem ki akarja engedni, de én meg nem akarom. A kérdés az, hogy elég e a szervezetemnek ez, ahhoz, hogy feldolgozza? Ha sokszor rámjön ez a kis sírhatnék, akkor így feldolgozza a tudat alattim? Vagy ez nem elég hozzá? Meg tudom erőszakkal akadályozni, hogy megtörténjen?

2021. febr. 23. 12:29
A kérdező szavazást indított:
Így is fel fogja dolgozni a tudat alattid.
Ennyi nem elég ahhoz, hogy tudat alatt feldolgozd.
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Fel tudja, csak ha elfojtod akkor tovább tart. Oké, nem kell naponta pszichodráma csoportba járni, de ha sírni kell, akkor ne tartsd vissza. A belső feszültség később sok baj forrása lehet pl magas vérnyomás, szorongás, depresszió, infarktus.
2021. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress egy jó pszichológust.
2021. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az elnyomás is a feldolgozás egy része.
2021. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikeresen lenyomtad a tudatalattidba - azaz elfojtottad -, akkor nem tudod feldolgozni. Ott alul áskálódik és kerülőutakon felbukkan. (sírás)

Ki kell onnan piszkálni egy jó terapeuta segítségével, feldolgozni, és utána el lehet engedni

2021. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez így kár... Nem tudom mit találjak ki rá. Azon is gondolkodtam már, hogy újra meg újra olyan eseményeket idézek elő, amíg annyira hozzáridegedik a szervezetem, hogy már nem fogja meghatni, így elérve azt, amit az elején is akartam, hogy nem fog rosszul esni, és akkor fel is dolgoztam, meg azt is elértem, amit akartam volna, csak ez meg nem igazán kivitelezhető, hogy újra ilyen szituációkat idéztek elő. Szóval ez a megoldás sajnos kiesett. :/
2021. febr. 23. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj, ha elfoglalod magad, akkor nem fogsz ilyeneken agyalni.
2021. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném magam elfogadni, de köszönöm a választ.
2021. febr. 23. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Elfoglalni, nem elfogadni.
2021. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaa, bocs elolvastam. Behergeltem magam, aztán azt látom, amit akarok. Bocsi. :)) Elfoglalom magam.
2021. febr. 23. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!