Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autizmus spektrumzavaros...

Autizmus spektrumzavaros emberekhez hogyan érdemes közeledni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyénenként különböző lehet, de pl olvastam, hogy sokan nem szeretik, ha a szemükbe néznek/megérintik őket. Vannak ilyesmik, vagy teljesen hülye vagyok hozzá? (az vagyok, de nagyon érdekel, szóval légyszi ne lincseljetek meg)


Van esetleg valakinek személyes tapasztalata?



2021. febr. 23. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Sehogy, kerüld el őket.
2021. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Miért szeretnél közeledni feléjük? Inkább kerüld el őket, ha nem ezzel foglalkozol. Aki nem ért annyira hozzá, nagyon könnyen félreérti őket, aminek csak negatív következményei lesznek
2021. febr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Öszintén szólva ilyet még nem tapasztaltam, emellett az Auti-k közt sokkal nagyobb az eltérés mint egy Auti és nem-Auti közt.


A párom Autista, meg a lányom gyerek is, de semmi különös bánásmódot nem igényelnek, csak néha vannak furcsa reakcióik, de nem igazán problémás.

2021. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Bocs, én ugyan ne vagyok autista, de veszettül zavar, ha valaki mereven a szemembe akar nézni, ha meg idegenek megérintenek, az rettentö kellemetlen számomra.
2021. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

#2 Azért ne csináljunk már szörnyeteget belőlük...

Ők is emberek, egyénenként eltérő személyiségek. Ha a spektrum "rosszabbik" végén helyezkedik el, esélyes, hogy kísérővel találkozol vele, ő tud válaszolni a kérdéseidre. Ha a "jobbik" végen vagy a közelében van, lehet, hogy első ránézésre fel sem tűnne, hogy mi a helyzet.

Lehet, hogy azért szeretne tapasztalatot gyűjteni, mert elgondolkodott rajta, hogy később szakemberként velük szeretne foglalkozni.

https://www.youtube.com/user/autistavagyok

Ezen a csatornán sok mindent meg lehet róluk tudni, illetve vannak tematikus blogok, pl.: [link]

2021. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Rengeteg olyan autista van, aki sikeres ember, söt kifejezetten híres személyiségek is vannak köztük, normálisan elboldogul a mindennapi életben, és senki nem tudja, hogy az, mert nem lett diagnosztizálva, maximum megállapítják, hogy néha kicsit különc vagy furcsa. Sok területen éppen sikeresebbek, mint a nem-autisták, éppen a speciális agyszervezödés miatt.
2021. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

6

Ha nincsenek diagnosztizálva, akkor te honnan tudod, hogy autisták?

2021. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


4-eshez csak annyi, hogy jogos, én sem úgy gondoltam, hogy pislogás nélkül valaki szemébe bámulok, miközben ismeretlenként taperolom. Inkább olyasmire gondoltam, mint a kézfogás, vagy a természetesen kialakuló szemkontaktus beszélgetés során.

2021. febr. 23. 16:01
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező, legyél toleráns mindenekelőtt. Anélkül nem fog menni. Van, hogy íratlan szabályokat sértenek meg, mert nem tudnak róluk, vagy pedig olyan rugalmasságot feltételeznek rólad, ami nem biztos, hogy teljesül. Ne kérd számon rajtuk, hogy esetleg szavadba vágnak; az udvarias autista nem jut szóhoz. Nézd el, hogy egy kicsit furcsák, különcök, mások. Nem kell félni tőlük.
2021. febr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es: aki autistákkal foglalkozik vagy velük él, az észreveszin a jellemzö eltéréseket, illetve sok olyan van, aki nagyjából leélte az életét sikeresen és idös(ebb) korban diagnosztizálják pl öröklödés miatt.

Azaz az életét vagy egy jelentös részét leélte minden probléma nélkül, anélkül, hogy tudott volna erröl az eltérésröl.

2021. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!