Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autizmus spektrumzavaros...

Autizmus spektrumzavaros emberekhez hogyan érdemes közeledni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyénenként különböző lehet, de pl olvastam, hogy sokan nem szeretik, ha a szemükbe néznek/megérintik őket. Vannak ilyesmik, vagy teljesen hülye vagyok hozzá? (az vagyok, de nagyon érdekel, szóval légyszi ne lincseljetek meg)


Van esetleg valakinek személyes tapasztalata?



2021. febr. 23. 14:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mivel én is rajta vagyok a spektrumon, ezer millió sztori ugrott be az életemből, ahol nem értettem vagy rosszul kezeltem a közeledést. Esélyem sem lenne mindenre kitérni. Tényleg minden autizmus spektrumzavarosnak más igényei lehetnek, illetve különböző életszakaszaikban is teljesen mások lehetnek, mert nagyon sokan igenis tanulékonyak érzelmileg.


Hogy hasznos is legyen a válaszom, magamból kiindulva leírom azt a két legfontosabb dolgot, amivel a hosszútávú barátaim sikereket értek el:


1.) Hagyj neki teret és időt. Ez mindenféle értelemben megállja a helyét: asztalnál ülve ne szorítsd be legbelülre; ne sürgesd, ha lassan reagál; ne erőltesd rá magad, ha szeretne egyedül lenni; stb. Illetve hát valamennyire lehet, de ahhoz ki kell puhatolnod a komfortzónájának a határait és nagyon finoman feszegetni azokat.


2.) Soha ne sértődj meg. Főleg ne akkor, amikor szemrebbenés nélkül kihasználja a neki hagyott teret és elfordul, otthagy, gondolkozik, stb. Illetve nagyon szívleld meg a #9-es válaszát, mert nagyon furcsa és akár durvának tűnő reakciót is kaphatsz annak ellenére is, ha rossz szándéknak még csak a nyoma sincs az illetőben.

2021. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11%

#5

2-es vagyok és félreértettél te is, meg jó sokan. Nem csinálok szörnyeteget belőlük. Rengeteg autistát ismerek (munka miatt) és ez elég gyakori panasz, hogy a társai/ismerősei nem tudják kezelni a dolgaikat.

Sokan azt hiszik, hogy jó buli lesz velük barátkozni, mert biztos van valami szuperképességük...hát nagyon nem erről van szó.

2021. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12

De, van szuperképességünk. A brutálisan óriási méretű tudásunk abban a dologban amire rávagyunk kattanva. Minden más az olyan, hogy kb semmit nem tudunk róluk.


Barátkozni jó -e?

Egészen addig amíg nem mondom el valakinek, hogy rajta vagyok a spektrumon addig jól el lehet beszélgetni. Ezt követően viszont, hülyének néz.

2022. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően úgy mint egy átlag emberhez, csak segíts nekik témát indítani. Valamint ne felejtsd el, hogy sok aspergeres csak tőmondatban válaszol, mert ahhoz értenek csak amire az agyunk rá van kattanva
2022. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!