Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi miatt alakul ki a tömegiszo...

Mi miatt alakul ki a tömegiszony? Vagy ez már szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Vagy csak sima szorongás, esetleg introvertáltság? Kiskoromban (óvodásként) nem szerettem részt venni a közös játékban (pl mint mikor az egész csoport körjátékozik), mindig feszengtem közben, meg féltem. Egy barátom volt és mással nem is nagyon akartam játszani.

Bármilyen olyan eseményt, amin nagy tömeg volt, utáltam, meg féltem, pl ha szüleim elvittek valamilyen gyerekkoncertre, vagy gyereknapra, vagy ha az ovival mentünk bábszínházba stb. Már akkor kivoltam, mikor még csak tervben volt az ilyen - mondjuk nem nagyon mutattam. Ilyenkor sose tudtam az adott eseményre figyelni, sőt nem is érdekelt, már el se akartam menni, mikor meg ott voltunk mindig mondtam hogy menjünk haza. Mintha zavarna, hogy mások (akik idegenek) is ott vannak.

Azért lenne fontos, mert egyre inkább észreveszem, hogy nagyon nem múlt el azóta se, csak megtanultam kezelni. Nem az érzést, a helyzetet. Hogy hogyan viselkedjek úgy, hogy nyitottnak tűnjek, meg kevésbé visszahúzódónak, hogyan kommunikáljak, miket mondjak stb. (Mert ez is gyakori volt, hogy ilyen helyzetben, idegenek előtt megnémultam, nem mertem megszólalni)


2021. febr. 23. 23:13
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! A tömegiszony, orvosi nevén Agorafòbia gyakori probléma! Legfôbb tûnete a biztonsàgos otthon elhagyàsàtôl valô félelem. Az agorafòbiában szenvedô beteg szinte retteg attòl, hogy nyilvànos helyekre menjen és veszélyes közegbe kimerészkedjen àtlépve otthonànak biztonsàgot jelentô kapujàt. A betegség pontos oka sajnos még ismeretlen, de annyi bizonyos, hogy szoros kapcsolatban àll a szorongàs egyébb formáival, olykor pànikbetegség is kiséri. Az agorafòbia nem màs, mint a kûlvilàggal szembeni tudatalatti önvédelmi védekezési mòd, tulajdonképpen kényszerû felelôsségvàllalàs elôli kitérés. Gyògymòd: az elsô lépés a felismerés, illetve beismerése a betegségnek. Megfelelô étrend, fôleg B vitaminban gazdag élelmiszerek. Azonkivûl B1, B6, pantoténsav fogyasztàsa fontos, C vitamin D vitamin E vitamin és Cink és Kàlcium, Magnézium bevitele se elhanyagolhatò, hisz ezek is hozzàjàrulnak a normàlis idegrendszer szabàlyozàsàban, és segitenek a stressz lekûzdésében. A tripofàn nevû aminosavnak példàul kölönösen nyugtatò és ellazitò hatàst tulajdonitanak. Fontos tovàbbà a mozgàs, a relaxàciò, légzôgyakorlatok, aromateràpia. Aromàbòl a majoranna, bazsalikom, és a ròmai kamilla illòolajàt javasolom, - hisz vattacsomòra cseppentve, ingzsebben hordva kellemesen ellazithatnak és oldhatjàk a szorongàst. Alternativ gyògymòdok; alkalmazhatod a Homeopàtia szereit is, példàul a pànikroham kezelésénél hasznàlt Aconitum segithet a kronikus szorongàs lekûzdésében, de persze mindig szakemberrel kell egyeztettni. A biòkémiai szövetsòk közûl a szorongàs oldàsàra hasznàlt Kali phos segithet, àm dokkal természetesebb megoldàs lehet még az Akupunktùra vagy a szorongàsoldò talpmasszàs is. Gyògyszerek és viselkedésteràpia a következô megoldàs is lehet; a pszichiàterek gyògyszerekkel a pszichoterapeutàk viselkedésteràpiàval vagy pszihoanalizis segitségévrl gyògyitjàk a betegséget. A gyògyszeres kezelések sajnos mellékhatàsokkal jàrhatnsk, igy talàn mégis érdemes az alternativ gyògymòdok közûl vàlasztani.
2021. febr. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!