Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak diagnosztizáltatni/kezeltetni az OCD-t járóbetegként?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, hogy amióta az eszemet tudom, mindig is voltak kényszeres gondolataim, már gyerekként is, igazából sokszor változott milyen témával kapcsolatos, volt már szexuális, vallásos, csak nagyon sokáig nem értettem mi a baj velem. Gyerekként volt egy külön elalvási rituálém is, amit ha nem tettem meg, szorongani kezdtem és azt hittem, hogy meg fog halni egy szerettem. Felnőttkoromra pedig csak rosszabb lett. A páromnak elmeséltem egyszer zokogva, hogy mit érzek (nagyon szorongtam és féltem egy teljesen abszurd dologtól, akkor már 2 éve, folyamatosan napi szinten), ő ébresztett rá arra, hogy valószínűleg ez OCD, és nem valóságos dolgokon aggódom. És akkor rájöttem, hogy tényleg, innentől kicsit jobb lett, úgymond megtanultam együtt élni vele, de a mai napig vannak elég rossz kényszeres gondolataim, amik visszatartanak fontos dolgokban, és van néhány kényszeres cselekvésem is (takarítok... ész nélkül), illetve a legrosszabb az egészben, az a folyamatos szorongás. Amiket találtam lehetőségeket, a Nyírő vagy a SOTE, de egyik helyen se fogadnak járóbeteget. Nem szeretnék befeküdni egyáltalán (ha tényleg nincs más, akkor lehet), vagy egyszerűen csak próbáljak meg a szorongással pszichiáterhez fordulni/SOTE-n segítséget kérni?

Úgy érzem, hogy mindent megpróbáltam, hogy jobban legyek saját kútfőből, jobban is lettem, viszont szükségem van külső (szakszerű) segítségre, mert ennél jobb nem lesz. Képtelen vagyok együtt élni vele.


2021. febr. 24. 06:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Sote
2021. febr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a sote azért lenne jobb, mert ott van pszichoterápiás csoport és a kényszerbetegségre a viselkedésterápia a leghatásosabb. (már ha nem akarsz gyógyszert)
2021. febr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!