Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tegyem túl magam azon,...

Hogy tegyem túl magam azon, hogy nem államvizsgázhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4. éves joghallgató vagyok romániában, és sajnos elmaradt egy vizsgám. Ezt úgy kell elképzelni, hogy az évfolyam 20%-nak sikerült ez a vizsga, többek között olyanok buktak meg ebből a tantárgyból akik minden évben kitűnően végeztek.

Emiatt nem tudok államvizsgázni, ebből kifolyólag, semmi, de tényleg semmi olyan munkát nem tudok vállalni ami a joggal kapcsolatos.

Minden álmom összetörött. Elképesztően vártam, hogy ügyvéd lehessek és most egy évig megvan kötve a kezem. Hogy tegyem túl magam ezen?

Mit mondjak a szüleimnek? Előttük is szégyenlem magam, mivel nem végeztek egyetemet is nem tudjàk, hogy miből áll. Számukra az, hogy elmaradt valakinek egy tantárgya az bukást jelent, ami egy szörnyű és szégyenletes dolog.

Mit tegyek?


2021. febr. 25. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Jövőre nem próbálkozhatsz újra? Vagy ez nem így működik? Laikus vagyok.
2021. febr. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Találj magadnak értelmes elfoglaltságot arra az egy évre, míg megint lesz lehetőség a vizsgára. Nyelvtanulás, önkéntesség, aktivizmus, ezeknek most van itt az ideje, amíg van rá időd.
2021. febr. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"Ezt úgy kell elképzelni..." Ezt úgy kell elképzelni, hogy megbuktál. Ráadásul nincs szerencsed, mert csúszó tárgy. Van ilyen, főleg nehez szakokon, a jog pedig az, ráadásul gondolom, nem is az anyanyelveden. Egy év nem a világ, sokfele módja van a hasznos eltöltésének. De vállald a felelősséget, ne hazudj magadnak! Ha becsülettel tanultal rá, nem kell szégyellned magad, ha csak elszámítottad magad, akkor ez volt a tanulopenz.
2021. febr. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy érzed most, hogy "minden álmod összetörött", de valójában az történt, hogy egy vizsgád nem sikerült abszolválni, és így csúszik álmaid megvalósítása.. Tehát igazából nem törött össze semmi, csak a váratlan helyzetet felfokozottan éled meg érzelmileg. Mindenesetre mivel súlyos veszteségként hat rád a helyzet, ezért lényegében ez egy gyászesemény, amit fel kell dolgoznod magadban.

A szüleimnek én a helyemben azt mondanám, hogy nem úgy alakult minden, ahogy terveztem, és egy évvel csúszik a diplomám megszerzése. Nem történt semmi helyrehozhatatlan, csak egy időre "parkolópályára kerültem". Sajnálom a helyzetet, és szeretném hasznosan tölteni az időmet addig is, amíg levizsgázhatok a tárgyból.

2021. febr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem mondanék semmit, ha tudnám, hogy nem tanultam és ezért buktam meg. De nem. Mert tanultam és igazságtalannak tartom, hogy most egy èvig megvan kötve a kezem.
2021. febr. 25. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is a te szubjektív érzésed, megélésed, hogy "meg van kötve a kezed", valójában az van, hogy amit szeretnél csinálni, azt most egy ideig nem tudod megtenni. Tehát egy ajtó aktuálisan zárva van előtted, de van közben jónéhány ajtó, amin benyithatsz. :) Igyekezz lehetőségnek felfogni a helyzetet, ne tragédiának.. :)
2021. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!