Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz valakinek ilyen a...

Mitől lesz valakinek ilyen a tekintete?

Figyelt kérdés

Mutattam valakinek valakiről egy képet (véleményt kértem róla), és azt mondta hogy “ennek az embernek a szemében sok titok és szomorúság van”. “Hiába mosolyog”

Egy olyan valakiről van szó aki már évek óta öngyilkos lett, de akinek mutattam róla a képet az azt sem tudta hogy él-e vagy hal-e, igazából csak véleményt kértem de ezt a mondatot kaptam.


Régebben a szüleimnek is mutattam róla képet ők meg azt mondták hogy érzelemmentes arca van.


Mi lehet az oka annak hogy valaki mosolyog de mégis ennyire látszik az hogy valami nem oké?


Mentális megközelítésből.


25/n



2021. febr. 25. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmek megmutatkoznak az arcon, legtöbbször mondjuk ez csak egy tipp az emberek által. Nem tudom, hogy mit takar a mentális megközelítés.
2021. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szem tényleg tükrözi a lelked állapotát. Az arc is segít benne hiába színlelt mosolyt. Észre vettem a képeken Menyivel másabb az arcom tekintetem mikor boldog voltam, és milyen most..
2021. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Attól hogy valaki összeomlik belül. Megoldhatatlan élethelyzetektől, vagy olyan belső problémáktól amit az egyén nem tud megoldani. Ezért is lesz valaki öngyilkos. Mivel nem képes helyretenni az életét.
2021. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a leplezett fájdalom mindenkinél kicsit másfajta mimikát eredményez. (Nagyon kicsit, az arcon tényleg sokat számítanak a fél milliméteres különbségek is.) De ennek az értelmezése nem csak tőle függ, hanem a befogadótól is, mert mindenki (a saját vagy tanult gesztusaiból kiindulva) képes azt megérteni vagy félreérteni.


Példa 1: Engem úgy ismernek a munkatársaim, hogy mindig mosolygok, ezáltal mindig jó kedélyű vagyok. Ennek a receptjére mindig nagyon kíváncsiak. Azonban egy munkatársnőm nagyon könnyen átlát ezen és azonnal tudja, hogy ez nagyjából sohasem igaz.


Példa 2: A Hide the Pain Harold című mémen András úr. Azért lett sztár, mert mindenki valamiféle rejtett fájdalmat érez a mosolya mögött, de ő maga nyilatkozta, hogy neki egyszerűen csak ilyesmi az arcra és szó sincs depresszióról. Én pedig az ő mosolyában nem láttam azt, amit sokmillió ember és a neten kellett elolvasnom, hogy mi ez az egész.


Arra akarok kilyukadni, hogy inkább az a dolog az érdekes, ahogy az emberek megtalálják azt, aki tényleg megérti őket, mert amúgy teljesen relatív és befogadófüggő ez a dolog.

2021. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!