Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy nem akarom...

Normális, hogy nem akarom megosztani ismerősökkel a mentális problémáim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Próbálom röviden összefoglalni a helyzetem. 2 éve előtörtek a mentális betegségeim, aminek következtében otthagytam az egyetemet, a munkámat is és hazaköltöztem. A dolog odáig fajult, hogy az otthonom is nagyon ritkán tudom elhagyni. Küzdök ellene és közel egy hónapja orvosi segítséget is kértem. A problémám az, hogy a hozzám legközelebb állókon kívül - szüleim, legjobb barátom -, senki nem tud ezekről. Mások csak azt látják, hogy stagnál az életem, semmirekellőnek és lustának gondolnak talán. Folyamatosan kérdezősködnek rólam, távolabbi rokonok pedig ha találkozunk, rendre mondogatják, hogy "hát azért mostmár illene kezdeni magaddal valamit" stb. Fogalmuk nincs a mindennapos küzdelmeimről. Viszont túl intimnek érzem, nem gondolom úgy, hogy rájuk tartozna. Sokat ront az állapotomon, ha még pluszban kapom a gonoszkodo megjegyzéseiket is. Falun élek, szóval tényleg semmiképp nem akarom "nyilvánosságra hozni" a kálváriám, mert.. Hát, tudjátok milyen falun.. Bánt ez az egész, mert tudom, hogy a családomnak is kellemetlen a folyamatos terelés és szabadkozás, ha szóba kerülök. Hogy lehetne ezt mégis kezelni?
2021. febr. 26. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

tudom milyen a falu, teljesen megértem hogy nem akarod az utolsó marinéni orrára is rákötni hogy mi bajod. az a generáció úgyse érti.

és az is normális hogy nem akarsz erről beszélni rokonokkal, barátokkal. egyik barátomról akkor tudtam meg hogy alkoholista volt, miután kikerült elvonóról, addig halvány lila fogalmam sem volt, pedig hónapokig küzdött, de nem beszélt róla. nem mindenkinek megy az. az jó hogy van orvosi segítség, anélkül nehéz lenne kilábalni ebből.

2021. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem fejben juss el arra a szintre, hogy nem érdekel mit gondolnak mások. Mentális nem vagy egészséges és erről nem tehetsz. Az legyen előtted, hogy minél hamarabb jobban legyél és akkor majd úgysem fognak megszólni, tehát ne foglalkozz másokkal, csak a gyógyulásra törekedj. Az én helyzetem még sokkal rosszabb, mert a saját családom sem tudja azt, hogy milyen mélyen vagyok mentálisan. Kitartást és sok sikert a gyógyuláshoz.

2021. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem is teljesen normális, hogy nem osztod meg velük, egyszerűen vannak dolgok, amik jobb, ha a 4 fal között maradnak, elég ha a szűkebb körben lévő hozzátartozóid tudják. Az emberek akkor is gonoszkodnának, ha tudnák, hogy beteg vagy, sőt lehet pont ezen menne a pletyka.

Próbáld meg kizárni őket, és arra törekedni, hogy helyrejöjj.

2021. febr. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress szakembert, a barátaiddal aki olyan annak nyugodtan mond el, a többivel csak érezd jól magad, ez a legjobb módja. Másnak lehet ismerőse sincs :/
2021. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!