Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 23 évesen elkezdtem vagdosni...

23 évesen elkezdtem vagdosni magam?

Figyelt kérdés

Nagyon erős szociális fóbiám van és nehezen ment az iskolai életem.

Akkor valahogy eszembe nem jutott a vagdosás, inkább magamba fojtottam mindent, későbbiekben talán néha napján de nem állandóan.

De manapság nagyon be vagyok zárkózva és elkezdtem vagdosni magam szikével.

Úgy érzem, hogy ha vagdosom magam elszáll a bűntudatom ami épp gyötör és elfedteti a korábbi rossz emlékeket is.

Tudom, hogy veszélyes meg minden de úgy csinálom direkt, hogy ne történjen nagyobb baj de muszáj csinálnom különben tovább szorongok.

Miért pont ebben a korban kezdtem ezt el és nem tiniként?

Miért hagyjam abba ha nem ártok ezzel senkinek és magamon se csinálok különösebb bajt?



2021. febr. 28. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk mert mentális problémára utal?
2021. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp menj el pszichológushoz ha eddig nem voltál mert sokat szokott segíteni ha valakinek ezeket a dolgokat elmondhatod és végre kiadhatod magadból
2021. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ide már pszichiáter kell.
2021. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 alletta ***** válasza:
52%
"Miért hagyjam abba ha nem ártok ezzel senkinek és magamon se csinálok különösebb bajt?" ezért menjél pszichiáterhez.
2021. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Magadnak igen is árthatsz. Előbb utóbb elfajulhat a dolog és akkor súlyosabban is ártani fogsz magadnak. Mindenképp kérj segítséget szakembertől. A vagdosástól pedig tudat alatt még jobban meg fogod gyűlölni magad mint most. Gondolj bele, ha más tenné ezt veled utálnád. Ha mással tennéd akkor ő utálna. Ha magaddal teszed saját magadat fogod meggyűlölni. Ez nem vezet semmire. Ez a mozochista cselekvés öngyűlöletből és a belső feszültségeidből ered. Esetleg lehet, hogy azért haragszol magadra, mert úgy érted mindig keresztbe teszel magadnak. De ha bántod magad azzal nem lesz jobb. Csak rontasz a helyzeten. Megértéssel és szeretettel kellene magad felé fordulnod. Ha épp úgy érzed bántani akarod magad olyankor pont, hogy a saját önszeretetedre lenne szükség. Mindenképp keress fel egy pszichológust.
2021. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem értettem miért vagdossák magukat az emberek.
2021. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Nézd én már "vagdostam" magam. Nem is szeretem ezt a szót, inkább az önbántalmazást használnám. 22 vagyok. Azok a hegek a mai napig megvannak. Emlékek lettek. Én mindenképpen felkeresnék egy szakembert, egy pszihiátert.
2021. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!