Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatosan déjà vu-im...

Folyamatosan déjà vu-im vannak. Mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Már lassan egy fél éve azt tapasztalom hogy folyamatosan déjà vu-k érnek, ráadásul olyan pillanatokban amikor már korábban is volt... legalábbis ezt akarja elhitetni velem az agyam hogy "már volt ilyen, hogy volt olyan, hogy úgy éreztem hogy volt ilyen"


Mitől lehet ez?



2021. márc. 1. 03:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ugyanattól van, mint más déjà vu-k: a tudomány mostani álláspontja szerint, az agy a hirtelen kapott információt valamilyen különös okból rögtön a hosszútávú memóriába helyezi el a rövidtávú helyett.


A humort félretéve (már ha felfogtad, hogy humorizálni próbáltam), nemigazán fog tudni itt bárki bármilyen hasznos információt mondani. Ha ez megnyugtat, nem vagy egyedül ezzel, nekem is szokott ilyesmim lenni, bár nekem gyakran inkább déjà rêve-jeim szoktak lenni.

2021. márc. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Déja vu alatt mit értesz? Lefordítanád magyarul?
2021. márc. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mantis religiosa ***** válasza:
66%
Nem kérdezted már ezt egyszer?
2021. márc. 1. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Erre nincs mai napig egyértelmű magyarázat, elméletek vannak. Egyesek szerint az agy memória kijavító folyamata, mások szerint az egyik szem gyorsabban fog fel információt, de van aki szerint a hosszútávú kialvatlanság is lehet az oka.
2021. márc. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiatalabb koromban gyakrabban volt nekem is deja-vúm, így 40 körül már egyre ritkább. Persze az is elképzelhető, hogy az alvásminőségben lett sokkal jobb az elmúlt öt évben, és ez magyarázza.
2021. márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Déjà vu – Wikipédia

hu.wikipedia.org › wiki › Déjà_vu

Érdekes, hogy déjà vu élményének későbbi felidézésekor maga az érzés ... hogy milyen valós körülmények váltották ki az érzést, ugyanolyan bizonytalan, mint ...


5 dolog, amit az agyad közölni próbál, amikor déjá vu-d van ...

femina.hu › Ezotéria

2020. jún. 8. — 5 dolog, amit az agyad közölni próbál, amikor déjá vu-d van: ezt mondják a tudósok - A dejá vu érzés a legtöbb ember számára nem ismeretlen ...


Megvan, mi okozhatja a déja-vu érzést | 24.hu

24.hu › tudomany › 2016/08/18 › megvan-mi-okozhat...

2016. aug. 18. — Első körben O'Connor és kollégái kidolgoztak egy technikát, mellyel mesterségesen idézték elő az alanyaikban a déja-vu érzést, méghozzá ...

2021. márc. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!