Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki megöli magát,...

Ha valaki megöli magát, tényleg elég a pokolban vagy valami rosszabb életbe reinkarnálódik, vagy ezek csak mende-mondák, és csak a nagy semmi lesz, mint pl. alvás közben?

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A legvalószínűbb szerintem hogy semmi sincs a halál után. De az anyag/energia amiból felépülünk, abból újra létre jön valami. Ki tudja mennyi ideig. Az abszolút semmi viszont szerintem nem létezik mert a semmiből semmi se lesz. Valami szerintem mindig létezik.
2021. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mármint a lebomláson kívül létre jöhet valami, vagy pl. az öngyilkosok feszültségének energiája továbbterjed megosztva az életben maradt ismerősei között? Semmi más/több szenvedés?
2021. márc. 4. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy “öngyilkosok feszültsége”. Atomokból, molekulákból vagyunk felépülve, mint körülöttünk minden más. Te nem érzékeled, de sejtbiológiai szinten minden egyes sejted épp átalakul (osztódik, fehérjeképzés, oxidáció, fermentáció, hidrolízis, stb. zajlik). Végül, ha nem képződik több ATP (a sejtek fő energiaforrását biztosító molekula), akkor a téged egyénre szabottan felépítő fehérjék között felbomlik a hidrogénkötés, megindul a rohadás, azaz halott vagy. A személyiség a környezethez való adaptálódás révén jön létre, egy adott kulturális közegben. Ha meghaltál, semmilyen ingerre nem reagálnak a receptorok, ugyanis azokban is felbomlanak a molekulák, a te egyéni DNS-edre jellemző szerkezetük végleg, visszafordíthatatlanul megsemmisül.


Pontosabban, átalakulnak, és az állatok jóllakottan megemésztik a szerves maradványaidat.


Ez elég materialista álláspont, de ezek a természet törvényei. Nem muszáj egyetérteni, ahogyan a klórgáz is szúrós szagú, mérgező gáz, majd fémmel reagálva olyan anyaggá alakul (konyhasó), hogy az ebédeted ízesíted vele, és többé nem lesz szúrós szagú tulajdonsága, ugyanúgy neked sem lesz meg többé az az emberi tulajdonságod, hogy a tudatodnál vagy. Ilyen értelemben a klórgáz szúros szaga sem létezik többé, vagyis a semmi tényleg csak egy szimpla semmi. Sajnos ez a szomorú igazság. Én kivételesen örülök, hogy ez van.

2021. márc. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valószínűnek tartom, hogy a halál után a nagy semmi van. Az üresség csak. Ezt tartom a legreálisabbnak, míg a többit csak vallási, spirituális belemagyarázásnak többnyire. De nyilván semmit sem szabad teljesen kizárni.
2021. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!