Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségem lenne?...

Mentális betegségem lenne? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

2 éve anorexiával diagnosztizáltak, amiből azóta sem sikerült kigyógyulnom, csak fizikailag lettem jobban (tehát egészséges súlyon vagyok, de minden nap egy kihívás, ha ennem kell), az étkezési zavarom megmaradt. Kiskorom óta (8-9) vannak hangulatingadozásaim, egyik nap tele vagyok energiával, mindenhez kedvem van, barátokkal lenni, utazni, festeni, táncolni. Aztán a semmiből, hirtelen eluralkodik rajtam egy üresség, amit úgy tudnék leírni, hogy ülök, tompa mindenem, semmihez sincs kedvem, ideges leszek ha hozzám szólnak, sírni sem tudok, pedig gombóc van a torkomban. 2020 november óta rendszeresen vágom magam, hogy érezzek valamit, illetve egy ideje mindenféle egyéb dolog kell ahhoz, hogy ne legyenek öngyilkos gondolataim (cigi, fű, gyógyszerek stb). Tegnap a barátaimmal voltam, boldogan, nevetve, majd egyik percről a másikra befordultam magamba, és egy szót sem szóltam senkihez, majd elmentem, mert úgy éreztem, hogy nincs helyem a világban.

Voltam orvosnál, kineziológusnál, de senki sem tudott választ adni arra, hogy mi történik velem.



2021. márc. 8. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia ,,mellékhatásai". Én is majdnem megöltem magam, pedig nincs más mentális problémám. Azt hitték, hogy bipoláris vagyok, de ,,kivizsgáltak" és nem. Szóval elvileg csak az anorexia démonjai.:(
2021. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, próbálj meg mielőbb pszichológushoz fordulni, amint a járványhelyzet engedi! Addig is kitartást!
2021. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)))
2021. márc. 8. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia elsősorban pszichiátriai megbetegedés. Mindenképp kell neked pszichiáter, majd pszichológus, nem is értem ez eddig hogy maradt el, ha már kezeltek. Jobbulást kívánok!
2021. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

pszichológusnál voltam rengetegszer, többnél is, de senki szerint nem volt "bajom", és csak azt akarták elérni, hogy a súlyom gyarapodására ne negatív dologként tekintsek...

a szüleim meg nem támogatják a pszichiátert, mert "az ő gyerekük nem lehet mentálisan beteg" :)))

2021. márc. 11. 00:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A fenti leírás alapján pedig van pszichés zavarod. Hihetetlen, hogy 2021-ben ott tartunk, hogy a mentális betegség ciki, nemkívánatos, nem létező, szőnyeg alá söpörendő. A pszichiáter diagnosztizál, ha kell ír, gyógyszert, és javasaol pszichoterápiát. A pszichiáter és a pszichológus összedolgozik. Kell neked egy nagyon jó szakember, mielőtt komoly bajod esik.
2021. márc. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen én sem értem, hogyhogy nem diagnosztizáltak semmit, holott ezek komoly tünetek. Sajnos nem a megfelelő szakemberhez jutottál el. Klinikai pszichológus kéne elsősorban.
2021. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!