Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sos mit tudunk kezdeni egy...

Sos mit tudunk kezdeni egy súlyos alkoholistàval, aki munkaképtelen? Ebből még van kiút?

Figyelt kérdés

Nagybàtyàm majdnem 35-40 éve alkoholista. Édesanyjàval élt, 30 éve nem dolgozott. Tönkre tette a mamàmat, aki most 2 hete meg is halt (màs okból, de nyilvàn ez is ràment az idegeire/egészségére. Azóta alig értük el őt telefonon, nem emlékszik dolgokra, sokszor nem tud, nem is összefüggően beszélni, hanem egyszerűen màr alig beszélt. Mamám màr több mint 1 hónapja mondta, hogy alig evett az egész ember kb. 40 kiló. Ma mentünk le hozzà, azóta egymaga van a lakàsban, szinte semmit nem evett. Mi 200 km-re élünk tőle, csak apukàm van màr neki. Màr tegnap este nem értük el,ma reggel is rengetegszer kerestük, lementünk ajtót sem nyitott. Rendőrökkel kellett betörni az ajtót. A földön feküdt, nem volt magànàl, nem kommunikàlt. Mentősök bevitték, ott azt mondták, hogy lehet stroke. Hívtuk a kórházat, ott azt mondták, ezt kizàrtàk, csinàltak neki koponya CT-t. Apukàm annyira ideges volt, meg ki volt, amikor a doktornő kérdezett az àllapotàról, apukàmnak csak az jutott eszébe, hogy kb. 1 hónapja romlott ennyire le, de a legalapvetőbb dolog róla, hogy alkesz, nem... Azt mondtàk, hívnak hozzá még neurológust. Nem tudjuk mi lesz vele, ki àpolja, még biztosítàsa sincsen, ha nekünk kiszàmlàzzàk a kezelését, arra a mi családunk is ràmegy.. Azt nem írtam, hogy szerintem az elvonási tünetektől lett ennyire rosszul, mert nem volt a lakàsban semmi ràutaló jel, hogy most ivott volna, de az is igaz, hogy volt valamennyi pénze, azt meg lehet, hogy el itta.. Olyan, sőt biztos is, mintha teljesen az agyàra ment volna az alkohol, mert semmire nem emlékezett koràbban sem, amit mondtuk neki.

Előre is köszönöm a segítséget!


2021. márc. 8. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Föl kellene venni minél előbb a kapcsolatot a gyámhivatallal és elindítani a gondokság alá vételt. Mire kiengedik a kórházból, legyen ideiglenes gondoka, ő majd keres neki intézetet. Ne vegyétek a nyakatokba ezt a terhet.

Örökölt amúgy a mama után? Még ha nem is zajlott le a hagyatéki?

2021. márc. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyet lehet, hogy valaki a gyàmsàga alà veszi? De ki vàllalnà ezt? Köszönöm szépen a segítséget!
2021. márc. 8. 20:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyámhivatalnak vannak hivatásos gondnokaik, ez persze nem azt jelenti, hogy "örökbe fogadják őket" - ezt kérlek értsd most jól -, de ismerik a lehetőségeket, intézeteket, ahol befogadják a bácsit, esetleg pénzbeli segélyt is kiharcolnak.

Azért kérdeztem, hogy lesz-e örökség, mert ha van pénze, jobbak az elhelyezés esélyei. Ha nem, nos..akkor lehet, hogy tőletek is kérnek hozzájárulást, de legalább biztos helyen lesz és nem nektek kell magatokhoz venni. Nem lesz egy könnyű menet, ezért kérjetek segítséget.

2021. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Lesz valamennyi öröksége, elvileg, bàr sajnos a lakàs, amiben éltek/él az nem az ő tulajdonuk..:/ köszönöm szépen a segítséget, mindennek utána jàrunk.
2021. márc. 8. 21:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Szívesen, és kitartást
2021. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen, nagyon kedves tőled!

Még annyit kérdezhetek, hogy szerinted attól nem kell tartanunk, hogy a kórhàzi kezelését nekünk szàmlàzzàk ki?

2021. márc. 8. 21:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Húú, ezt nem tudom, de nem hiszem. Egyelőre (jogilag legalábbis) cselekvőképes, nagykorú, miért felelne érte bárki más?

(De az örökségére valszeg ráteszik...)

2021. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm igen, valóban. Most borzalmas dolgokat olvastam, hogy ez lehet delirium tremens, és talàn ez nagy hiba volt, hogy apukàm elfelejtette mondani, hogy alkoholista, mert a kezelésben ez kardinális kérdés, hogy az orvosok tudjàk a kórelőzményét, hogy úgy tudjàk kezelni. Persze, gondolom, ha lefutottnak bizonyos vizsgálatokat, làtni fogjàk, vagy nem tudom, csak nehogy azt higgyék, hogy direkt hallgattuk el, hogy alkoholista, így hogy nincs biztosítàsa és kidobjàk, bàr úgy olvastam, hogy megvonàsnàl így lehet rajta segíteni, hogy sok esetben intenzív osztályon kezelik.

Szörnyű, hogy milyen hallicinàciókról írnak ilyenkor, és ezekről màr hallottunk róla is nàla, koràbban... Bocsi, nem untatlak ezzel, még egyszer köszi a segítséget!

2021. márc. 8. 22:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, már egy vérkép alapján tudják, hogy alkesz. A GGT és a GOT, ami mutatja a májfunkciót- ami tuti hg a normális10x-se nála.


A rövidtávú memória, a kognitív funkció károsodik az alkoholistáknál. Súlyos B1 vitamin hiánya van, mert az alkohol nem engedi felszívódni a tiamint ezért az idegrendszere is károsodott.


Van egy teszt, amin ha nem ér el elég pontot, akkor gyámság alá lehet helyezni, mert demens.

2021. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!