Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan maradhatnék higgadt/laz...

Hogyan maradhatnék higgadt/laza, ha ismeretlen emberekkel kell bármiféle interakcióba lépnem?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van már pár éve, emiatt legtöbbször bent ülök, ha tehetem, kerülöm a társaságot. Leginkább csak sportolni járok ki, ahol nem nagyon kell emberekkel találkoznom, beszélnem.

Viszont ha olyan emberekkel kell interakcióba lépnem, akiket nem ismerek, folyton elkezd hevesen verni a szívem, befeszülök, a hangom megváltozik, és nagyon elkezdek kapkodni, meg ilyenkor sokszor nagyon összeszedetlen vagyok és elrontok egy csomó mindent előttük és annyira rossz :( Pedig pont ettől félek legjobban.

Hogy lehetne azt elérni, hogy ha egy idegen emberrel beszélek, akkor teljesen nyugodt maradjak? 17F


2021. márc. 8. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Rajtam sok év után egy végtelenül egyszerű tanács segített: "Képzeld azt, hogy egy pingvinnek beszélsz." Annyira abszurd, hogy tökéletesen működik.
2021. márc. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Vedd észre, hogy mások is hibáznak. Nem jut eszükbe egy szó, rosszul ragoznak, megbotlik a nyelvük, stb. és megy tovább az élet. Nem pörögnek rajta, és nem gondolják, hogy megszégyenültek.


Nekem is volt enyhe szociális fóbiám ebben a korban, mert a tökéletesség elvesztésétől féltem. Hogy kiderül, hogy sebezhető vagyok, hogy nem vagyok tökéletes.

2021. márc. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a gyakorlás segített. Erőltettem, hogy emberek közé menjek, minél többet beszéljek és javult a helyzet. (Persze nagyon szar volt a komfortzónám elhagyása.) Pl végezhetsz olyan diákmunkát, ahol sokat kell beszélni és egy idő után belejössz. Anno volt telemarketinges munkám, igaz csak pár napig bírtam. Embereket kellett random felhívni a telefonkönyvből és segélyt gyűjteni. Mire végigtoltam 4-6 órát, nagyon szépen, folyékonyan beszéltem. Az volt benne a jó, hogy nem kellett szemtől-szemben találkozni senkivel és így gyakorolhattam. Viszont az elutasításokat rossz volt megélni.
2021. márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!