Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai depresszió? Létezik...

Éjszakai depresszió? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Nap közben, amíg világos van, tök jól érzem magam, de olyan este 6-7 körül, amikor besötétedik, hirtelen rám tör egy nagyon intenzív mély depresszió, de ilyen szorongással fűszerezve, sírás kerülget, és nyugtalan vagyok, hihetetlen erős magányosság érzés fog el.


Fontos részlet, hogy most van pár napos mosolyszünet a barátommal, lehet ez is közrejátszik, mert főleg azóta erősödtek fel ezek a tünetek. Nyilván megvisel ez a "szünet", de érdekes, nap közben semmi bajom, este jön elő ez a szorongás.


Van ilyen, hogy a sötéthez köthető a lelki állapot?



2021. márc. 10. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
A kapcsolatodtól eltekintve szerintem az ember este összegzi a napját, az életét. Nekem is oylankor jönnek a szorongások, hogy mit kellett volna, mit kéne csinálnom. Én néha olyanokon is pörgetem magam ami már ezer éve volt. Mi zavar és milyen feladataim vannak még. Szerintem más is van így ezzel
2021. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy volt tavaly.
2021. márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem szakítás után hónapokig ez volt.
2021. márc. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as, most nem nyugtattál meg :D
2021. márc. 10. 13:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi xD Amúgy mosolyszünet meg akkor volt, amikor az exem már másik sráccal kavart 😐😐
2021. márc. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk nem más van a képben, hanem az utóbbi időben én eleve depressziós vagyok a sok itthonlét miatt, plusz az egyetemen is azt érzem, szívok, és sajnos ezeket a problémáimat hajlamos voltam a párkapcsolatra kivetíteni, már abban is a "rosszat" kerestem és sok volt a konfliktusunk. Nem vagyok magamra büszke és be is ismerem, hogy az én hibám, de tényleg nagyon rosszul kezdem magam érezni mostanában...
2021. márc. 10. 13:38
 7/9 A kérdező kommentje:

El is jártam az egyetemi pszichológushoz (sajnos csak 6 alkalom ingyenes), de a barátomnál nem éreztem azt, hogy annyira támogatna ebben vagy értékelné, hogy teszek lépéseket az irányba, hogy "helyre tegyem magam", mindig ilyen "hókuszpókusznak" gondolta a pszichológust és emiatt is volt konfliktusunk, kiakadtam neki, hogy én változni próbálok, a hibáimat javítani, ő meg ebben lehúz... miközben (részben) természetesen a kapcsolatunkért is tettem ezeket, másfelől magam miatt is... és akkor emiatt is magamba fordultam, hogy tenni akarnék, de mintha én csak kapálóznék, igyekeznék, de ő meg passzív... és ez volt az utolsó veszekedésünk múlt héten, amikor mondta, hogy igen, mert mostanában sok volt a konfliktusunk és besokallt, nem tudja, folytassuk-e, mert ő szeret engem tényleg, de azt érzi, sok dologban nem vagyunk kompatibilisek és kell neki 1 hét gondolkodási idő.


Mindegy, nem akarok ilyen mélyen belemenni, mert ez már nem ide vág, hanem inkább párkapcsolati téma, de röviden ez történt.

2021. márc. 10. 13:44
 8/9 A kérdező kommentje:

És hát nyilván este azért is lehet nekem nehezebb, mert mivel még nem voltunk összeköltözve, sokat voltam nála és talán hiányoznak a közös esték, az összebújások, együtt elalvások. Félreértés ne essék, itthon is szeretek lenni, de itthon már mindenkinek más irányba tart az élete, bátyám is felnőtt már, dolgozik, anyának is van pasija és ezért sokszor ő sem alszik itthon, apa eleve nem él velünk (pár éve elváltak), nekem is van barátom, és hát úgymond ez a "kis családi fészek" kezd szerteágazni, itthon nem kapom meg azt az intimitást emiatt, amihez eddig az elmúlt 3,5 évben hozzászoktam. Lehet most ilyen "elvonási tüneteim" vannak emiatt, hogy eddig heti szinten többször is részem volt ilyesmi intimitásban, most meg nem és hiányzik.


Mindegy, kicsit most rámjött a szóf*sás, ne haragudjatok :D

2021. márc. 10. 13:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez jó, írd ki magadból, sokszor segít valamennyire :)
2021. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!