Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Függő lennék vagy ez még nem...

Függő lennék vagy ez még nem számít annak?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk heti egyszer vagy kétszer beveszek frontint vagy tramadolt, csak, hogy kicsit "nyugiban legyek" az már függőség?

Nem egyszerre a kettőt természetesen, vagy az egyiket vagy a másikat. Nagyon ritkán iszok hozzá, de maximum sört. Frontin max 1mg, tramadol meg 150 vagy 200mg.

Ezen kivül havonta egyszer/kétszer füvezek, de az is pár slukk.

Viszont megvagyok bármelyik nélkül, olyan is van, hogy mondjuk egy/másfél hétig nem nyúlok egyik gyógyszerhez sem és általában este veszek be, mikor már nincsen dolgom. Szóval nem hagyom, hogy sulival kapcsolatban vagy bármivel befolyásoljon. Nincs rossz hatással se az egyetemre, se a munkámra.

Viszont néha olyan is van, hogy egy héten 7ből 3 napon iszok. De az sem másnaposságig.


Szerintetek ez már drogfüggőség vagy ennyi miatt még nem kell aggódnom?


24/L



2021. márc. 15. 01:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Meg kene tanulnid ezek nelkul lenni, a sajat erdekedben!
2021. márc. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Es ahogy mas is irta nagyon meg lehet fizetni as arat sajnos en is tapasztaltam :(
2021. márc. 25. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Vigyazz nagyon ezekkel!!
2021. márc. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
De tenyleg
2021. márc. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Igen, úgy látszik hajlamos vagyok ezekre, de most tapasztalom hogy két hétig nem szedtem semmit(alkoholt se) és nem hiányzik. Úgyhogy szerintem nem lesz ezzel gond.


Köszönöm a válaszokat! : )

2021. ápr. 8. 16:39
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 szóval akkor azért fogod szedni, mert nem hiányzik :D
2021. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%

A függőség egyébként nem igazán egy adott szertől alakul ki. De az is kevés szernél van, hogy fizikai elvonása lenne az embernek. Ez inkább egy egyirányú erősödő folyamat..

Az embernek problémái vannak az életben. Vagy nem érzi azt hogy a "helyén" lenne. Erre kipróbál pár szert, és ezektől boldog lesz egy rövid időre.

Csakhogy ettől nem oldódnak meg a korábbi élethelyzetek. Amikor viszont újra tiszta lesz - akkor újra vágyni fog a drogok által keltett boldogságra (hiszen akkor végre jól érezte magát). Idővel a függő egyre kevésbé foglalkozik az életével. Egyre kevésbé próbálja azt helyre hozni. A boldogság számára a különféle (egyre erősebb) szerekben keresendő. Csakhogy a megoldatlanságokat egy idő után már nem igazán lehet a véka alá söpörni. Később pedig a drogozás végett is elkezd kialakulni egy rakás egyéb probléma is. Ez egy idő után egy örvényként húzza le a függőt - hiszen az életében már csak akkor érzi jól magát - amikor épp be van állva.


Kb így alakul ki. Ez a folyamat nagy vonalakban.


Kedves kérdező szerintem Te egyenlőre még nem vagy függő. Vagy még nem alakult ki annyira hogy vissza-fordíthatatlan legyen.


Szóval csak okosan. Legyél résen, és ne hagyd hogy a függőség erősebbé váljon. Akkor nem lesz gáz ;)

2021. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!