Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszavágyódás egy életkorba...

Visszavágyódás egy életkorba utalhat valami feldolgozatlanra?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évben kb. heti rendszerességgel álmodom, hogy felnőttként visszamegyek az általános suliba. Olyan is volt már hogy az oviba, de az csak egyszer.

Gyakran visszavágyódom, plusz az ilyen korú gyerekekre elég irigy vagyok - ami még magam előtt is gáz, nem tudom miért van.

Valami ötlet?


2021. márc. 17. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Manapság divat mindenre ráhúzni, hogy feldolgozatlan trauma miatt van. Pedig ez teljesen természetes dolog felnőttkorban, hogy szívesen lennénk újra gyerekek. Szinte mindenki érez ilyesmit.
2021. márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy egyedül, én tegnap is néztem a mai 12-15 éveseket és ők már a nagyon jóba születtek, bármit megkapnak. jó én most a jobb módúakról beszélek. én szegény családba születtem és volt, h egy nadrágom volt, nem tudtunk még szemüveget se venni, sztk-s szemüvegem volt és mindenért piszkáltak a suliba. feldolgoztam? nem tudom. inkább arra fókuszálok, h most a pillanatban éljek, mert ahogy szokták volt mondani soha többé ilyen fiatal és egyben öreg nem lehetsz. másokkal egyre kevesebbé foglalkozok, ha nem ilyen szerény környezetből jöttem volna, akkor nem értékelném amim van, ösztöndíjas voltam fősulin, sok mindent elértem munkahelyeken stb. de ja, egy részem irigy a mai fiatalokra, de a felnőtt énem azt mondja soha nem mennék vissza, jobb így ahogy lett. és az életet élni kell, nem rágódni a múlton :)
2021. márc. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En folyamatosan visszavagyok az altalanosba meg a kozepsuliba, de nem azert mert akkor minden oke volt, hanem mert annyira jo lenne ujra kezdeni mindent onnantol. De nem lehet. Szerintem siman lehetnek ezek feldolgozatlan dolgok 😞
2021. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Igen es pszichológus kellhet ha igy erzed
2021. márc. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez van amugy :(
2021. márc. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy szakember erdemes megkerdezni
2021. márc. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos ami biztos
2021. márc. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!