Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy felejthetném el a büdössé...

Hogy felejthetném el a büdösség félelmemet?

Figyelt kérdés

Régóta szenvedek ezzel, hogy minden apró büdösebb szagra magamat gondolom és emiatt néznek rám az emberek.

Egyik osztályban történtek miatt válhatott ki ez belőlem és azóta berögzült, hogy mindenki miattam "szenved" a szagom miatt mint régen mikor menekültek előlem pedig azt valószínűleg kitervelték, mert nem létezik, hogy ennyire büdös lettem volna akkor bár igaz akkor tini volta, meg változnak a hormonok de pár osztálytárs nem viselkedett így azért, de a többiek piszkáltak emiatt és ablak nyitás mi egyéb.

Azóta sikerült jó sulit meg közösséget találnom ahol semmi ilyen nem történt, pedig rendesen tornáztam ott is sőt kérdeztem a többieket hogy büdös vagy e de nemet mondott mind.

Mindig rendesen fürdök meg tisztálkodok sőt dezodort is mindig használok és úgy megyek útnak de folyton ez jár a fejemben.

Nem izzadok erősen de kicsit csak.

Volt, hogy leszálltam korábban egy villamosról mert nagyon szorongtam és éreztem, hogy miattam köhögtek egyesek meg néznek engem hogy ne miattam úgymond szenvedjenek a szagtól pedig lehet nem is voltam sosem büdös csak piszkáltak és emiatt átszálltam plusz útba.

Azóta kicsit jobb a helyzet, mert pár szorongást kiváltó okom enyhült de ez a büdösség félelem nagyon erős mai napig.

Mintha nem tudom elengedni pedig olyan régen történt de mai napig kihat.

Volt, hogy bármikor ablakot nyitottak a teremben az új sulimban ott is mindig azt hittem miattam hogy büdös vagyok de valójában csak a meleg miatt. DE rendesen féltem a székemben és alig mertem megmozdulni.

Hogy tudnám ezt a félelmet elengedni és nem szorongani emiatt?

Bárhova megyek fóbiámmá vált, hogy mindenhol szagolom magam mert ha kis büdöset érzek menekülés érzetem van.

Milyen neve van ennek a félelemnek vagy mitől hatalmasodott el rajtam ennyire? Kihez kéne forduljak e probléma miatt?

Hiába veszek tiszta ruhákat, mindig ki vannak mosva, hajat is mindig mosok meg mindent de a félelem nem múlik el.

Kicsit félek erről beszélni mert kínosnak érzem.



2021. márc. 19. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Az előző pár kérdésre sem tudtunk más mondani, csak azt, hogy szakemberi segítségre van szükséged.
2021. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus segíthet ezt levetkőzni. Én is jártam szakemberhez, szintén szorongással kapcsolatos probléma miatt, csak más témában, és nekem nagyon sokat segített. Kognitív viselkedésterápia a neve a kezelésnek, és mióta vége, sose szorongok, eszembe se jut az a dolog, ami a terápia előtt napi szinten szó szerint felőrölt. Csak ajánlani tudom.
2021. márc. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül!Hasonlón mentem át én is. Edzőteremben látványosan szekáltak idősebb nők(!), a végén termet váltottam. Borzasztóan megalázó volt, most sem kellemes rágondolni. Suliban is ugyanez volt a gond, úgy 13-20 éves koromig rettentően izzadós voltam. Pedig csinos, fiatal lány voltam/vagyok, ez mégis nyomot hagyott bennem, én is ilyen szorongó alkat vagyok, aki nagyon ráparázik ezekre. Igazából az idő, és a kellemetlen szag megszűnése segített ezt a gátlást leküzdeni. Nem tudom, neked ez mikor történt, de sok év kell, hogy helyreálljon az önértékelésed. Azóta közel a 30-hoz már van annyi önbizalmam hogy vagy visszaszólnék vagy valami vicceskedéssel ütném el a dolgot. A pszichológust én is javaslom, egyéb szorongásaim mellett ezen is segített.
2021. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gimnaziumban hasonlot ateltem kisebb mertekben. Mivel a hormonok miatt minden kamasz hajlamosabb az izzadasra honaljban, pl, undoritonak ereztem magam. Nekunk volt egy betegseg miatt extrem budos osztalytarsunk, de valahanyszor panaszkodtak emberek, hogy jaj, nyissunk mar ablakot, azonnal magamra vettem.

Szemely szerint kinottem. De itt lehet, hogy pszichologus kenem

2021. márc. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Ja, a lenyeget nem mondtam. Igaz, a budossegtol valo felelmet kinottem, de a szorongas teljesen mas formaban elojott. Hosszu evek utan nekem gyogyszer hozott megoldast. Amit pszichiater javasolt.

Szoval nalad is, alapvetoen a szorongas a problema, ami ilyen arcot oltott eppen.

2021. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!