Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alprazolamtól vannak enyhébb...

Alprazolamtól vannak enyhébb nyugtatók?

Figyelt kérdés
Cső! Enyhe szorongásom, meg szociális fóbiám van. Igazából gondot nem igazán okoznak, csak telefonhívás/interjúk előtt picit stresszelek, ami szerintem nem normális (nálam), mert eddig nem volt ilyen probléma. Pszichológushoz, meg hasonlóhoz szerintem felesleges mennem. Ma bevettem 0.5 mg-t alprazolamból, tök jól hatott, de azért eléggé egyszerű ráfüggni. Szerintetek mit irassak ki az orvossal? Vagy ez a leggyengébb szer?

2021. márc. 16. 14:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs, akkor hogyan használható, hogy ne okozzon túl erős fizikai függőséget? Hétköznap x mg, hétvégén semmi? Ez így megoldható?
2021. márc. 16. 14:58
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Természetes alapú nyugtatő is elég lenne neked. Citromfű, macskagyökér, komló alapú szerek (pl. Valeriana, sedacur forte). Egy kis izgulás miatt ne vegyél be olyan szert, ami könnyen függőséget okoz!

Alprazolamból eleve van 0,25-ös is, miért az erősebbet szedted be? Honnan vetted? Könnyen rászoksz, ne szedd!

2021. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, honnan van, de találtam itthon. Szerintem az asszonyé lehet. Mindenféle vényköteles gyógyszer van itthon, szóval teljes a készlet. 2x0.25-öt vettem be, csak mert 98 kilós férfi vagyok, így a 0.25 nem hiszem, hogy sokat érne. A természetes dolgokat meg próbáltam, sajnos nálam nem igazán működik a placebo-hatás. Itt meg ugye jó kapcsolatban vagyok az orvossal, bármit felír, amit kérek tőle.


Egyébként csak ideiglenes lenne, míg vissza nem rázódok a munkába, meg ilyesmi. Egy éve nem dolgoztam, szóval eléggé elszoktam a szocializációtól.

2021. márc. 16. 15:02
 4/8 A kérdező kommentje:
És persze tudom, hogy az ideiglenes dolog csak a fejemben létezik, és függőséget okoz, pont ezért szeretném elkerülni.
2021. márc. 16. 15:03
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a spammingért, de fontos infó: kannabiszról is most próbálok leszokni (több éves használat után), így ebben is segít a nyugtató.
2021. márc. 16. 15:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egész más megvilágításban mutatja a helyzetet. Ez nem csak egy kis izgulás, szociális fóbia. Így inkább azt gondolom, szakember kellene, mert különben csöbörből vödörbe esel. Jobban jársz, ha segítséget kérsz, most, az elején, mielőtt függő leszel alprazolamra (is).
2021. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Igazából gondot nem igazán okoznak"

Nem veszekedni akarok veled, de ha nem okozna gondod nem szednéd be, és nem is kannabiszoznál. Az előzőnek igaza van, a nyugtatóra úgy fogsz ráfüggni hogy a kannabiszhoz való hozzászokásod lófütty lesz ahhoz képest. Főleg hogy van olyan orvos "kéznél", aki felír neked amit kérsz... Nyilván a te döntésed, de ha már feltetted a kérdést, akkor válaszolok, hagy a francba a nyugtatót, mert csak szarabbul jársz vele. Csomó elég komolyan függő ismerősöm absztinens lett, fasza lett minden, csak épp a gyógyszerekre függött rá

2021. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi srácok! Lebeszéltetek róla. Szakemberhez nem fordulok, de megoldom a problémát gyógyszerek nélkül. Annyi a probléma, hogy rá kell vennem magam pl. egy telefonhívásra, értsd: 2 percig agyalok rajta, hogy mit mondjak, meg ilyesmi. Ez nálam nem megszokott, de idővel visszatérek a ritmusba. Esetleg veszek valami gyógynövényes szarokat és megpróbálom magamba beszugerálni a hatását. :D
2021. márc. 16. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!