Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom hogy ha nem...

Mi lehet a bajom hogy ha nem tudok barátkozni?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan kell kapcsolatokat kialaktani, meg maga a beszélgetés is gondot okoz, leginkább az hogy miről beszéljek.

Ez nagy baj ugye?

Járok pszichológushoz, amikor ezt mondtam neki úgy csinált mintha ez normális dolog lenne, de gondolom baj ez. Csak nem akarta hogy rosszul érezzem magam emiatt.


2021. márc. 21. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel a helyzettel kb 2 éve. Nekem igazából nincs is kedvem hozzá, pedig szerintem is nagy gond ez.
2021. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ha introvertált vagy, ez normális. Bár ha nem teljesen idegen emberről van szó, hanem pl. munkatárs vagy a suliban valaki, akkor nem kéne nagy gondot okoznia, persze az elején egyértelműen kevesebb dolgokról tudsz vele beszélni mivel kb. semmit nem tudsz róla, de ez idővel változik. Egy közös témával a legegyszerűbb elkezdeni a beszélgetést, aztán a többi jönni fog magától.(persze ha a másik fél nem érdeklődik sosem semmiről, akkor az veszett ügy, egy normális kapcsolat, beszélgetés mind a 2 félen múlik) Viszont ha úgy sem tudsz miről beszélni, ha valakit már ismersz jó ideje, tudsz is róla pár dolgot stb.. mondhatni távoli haver, akkor ott valóban lehet, hogy nálad van a probléma, de valószínűleg azért, mert nincs sok gyakorlatod, (ebben az esetben, talán az online chat oldalak segíthetnek, pl. anotalk, és itt kínos csend sem lesz :D.
2021. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!