Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan, miképpen ismerhetnék,...

Hogyan, miképpen ismerhetnék, beszélhetnék Autista, Spektrumzavaros emberekkel?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat a téma, ezért sokat olvastam róla, szeretnék tapasztalatot szerezni, esetleg a későbbiekben foglalkozni vele, a ti

egyéni véleményetek vagy esetleg tapasztalatotok is érdekelne, miszerint, hogyan, hol tudnék beszélgetni/ismerkedni velük?



2021. márc. 21. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Például úgy, ha írsz nekem. :) Bár én nem "tettem hivatalossá" a diagnózist, felnőttként már nem volt rá szükségem, de biztos sok kérdésedre tudok válaszolni. Illetve még itt vannak spektrumzavaros egyének a válaszolók között, szóval ha konkrét kérdésed van, érdemes kiírni nyilvánosan.
2021. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

1

Diagnozis nelkul nem nevezheted magad autistanak, sem egyeb betegnek. Ez a szabaly. Sokan gondoljak, hogy betegek, de legtobbszor nem.

2021. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon vannak csoportok, tobb helyre lehet menni onkenteskedni is.
2021. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hivatalos diagnózisom van az Autizmus Alapítványtól, enyhén érintett (aspergeres) vagyok. Írhatsz.
2021. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

“Diagnozis nelkul nem nevezheted magad autistanak, sem egyeb betegnek. Ez a szabaly. Sokan gondoljak, hogy betegek, de legtobbszor nem”


Az autizmus nem betegség, hanem egy állapot. És igenis sokan jogosan érzik magukat annak. Például az is egyértelmű orvos nélkül is, ha valaki laktóz intoleráns. Az autizmus is ilyen. Én évek óta rájöttem, hogy az vagyok, már az orvosok előtt. Semmiben nem voltam még ennyire biztos, mertem magamra diagnózis nélkül is autistaként hivatkozni. Nekem volt igazam ! Már az orvosok is alátámasztották. És nem én vagyok az egyetlen, aki így járt. Az ember érzi, ha gyermekkora óta más

2022. febr. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!