Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-os lehetek? Vagy...

Borderline-os lehetek? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy nem akarok öndiagnózisokba bocsátkozni, a kérdés sem erről szól. Orvoshoz mindenképp szeretnék elmenni, de szükségem van megerősítésre, illetve arra, hogy más emberek ezt hogy látják objektíven.


Arról van szó, hogy korábban is éreztem már, hogy valami nem okés velem kapcsolatban, de sosem tudtam pontosan megmondani, hogy mi. Az összes kapcsolatom viharosan ért véget, nagyon gyakran cserélődtek körülöttem az emberek. Sosem tudtam elfogadni, hogy valaki szerethet, akár párkapcsolatban, akár baráti viszonyban. Mindig ott volt bennem a paranoia, hogy egy nap biztosan elhagynak, amitől rettegtem, esetleg már jelen pillanatban is utálnak, csak nem mondják ki, mert valami érdek köti őket hozzám. Ha azt éreztem, nem kapok elég figyelmet, akkor képes voltam jeleneteket rendezni, szóban bántani azokat az embereket, akik közel álltak hozzám, így aztán szép lassan eltaszítottam mindenkit magam körül. Régebben gyakori volt az, hogy valaki olyat mondott, ami nem tetszett, és kiborultam, sértegettem a másikat. Gyakran jellemeztek úgy, hogy "manipulatív" vagyok, amit még most sem értek, hiszen nem akartam direkte manipulálni, csak megértésre vágytam.

A hangulatom elég gyakran változik, kb. hetente. Van, hogy legszívesebben felkötném magam, máskor azt érzem, hogy én vagyok az élet császára, aki bármit megtehet.

Ha megkérdezik, ki vagyok, nem tudom megmondani. Mindig mással tudok azonosulni. Van, hogy amit korábban gyűlöltem, arra most azt mondom, hogy a legjobb dolog az életben, és ezzel akarok foglalkozni. Máskor pont fordítva - amit szerettem, azt utálom.

Az üresség érzete is jelen van a mindennapjaimban. Nem találok semmi célt az életemben, semmi, amiről azt gondolnám, hogy örömet, elégedettséget okozna. Sokszor hihetetlenül unatkozom, mellé az üresség már-már olyan érzést okoz, mintha a valóság nem is volna "szilárd", hanem mintha csak egy álom volna.

Eléggé paranoiás vagyok, félek attól, hogy becsapnak, átvernek, holott erre nincs racionális indokom.


Persze, vannak jobb időszakok is. Az utóbbi kb két évben nem nagyon voltak konfliktusaim, a bennem lévő dühöt, indulatokat nagyjából megtanultam kezelni, szóval nem tudom, mennyire súlyos jelenleg a helyzet.

Van itt olyan, aki borderline-os, és tudna nekem mondani bármi továbbit? Nagyon sokat segítene. Köszönöm.


22/f



2021. márc. 21. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
En ezt nem mondanam annak, bar nem vagyok szakerto. Valoszinuleg rossz volt a gyermekkorod, ba jol gondolom, en egyfajta szeretettlenseget latok ebben, vagyis hogy gyermek korodban nem kaptad meg azt a szeretetet, amit kellett volna. Sok minden amit leirsz rengeteg emberre igaz, maximum nem rendelkeznek ilye merteku onkritikaval. Pszichologushoz menj el, biztosan nagyot fordit majd az eleteden. Amugy ugy tudom a borderlinehoz pl. Az ongyilkossagi kiserletek is hozza tartoznak erosen..ez is egy jel lehet pl.
2021. márc. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az öngyilkossági gondolatok rendszeresek nálam, ami sokszor önpusztításban nyilvánul meg. Konkrétan nem próbálkoztam még sosem öngyilkossággal, mert nem volt hozzá bátorságom, de közvetetten azért elég sokszor romboltam/rombolom az egészségem, és úgy érzem, nem is feltétlenül tudom ezt megakadályozni.
2021. márc. 21. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Minnel hamarabb pszichologushoz kellene fordulnod, sajat magadert, akar ebben a covidos idoben online is van, vagy lehet pszichiaterhez tovabb is iranyitana, ok pedig gyogyszert is tudnak irni.
2021. márc. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát, szerintem teljesen mindegy, hogy minek hívod

pszichológushoz meg elmehetsz mindenféle diagnózis nélkül is, egyetlen egy dolog kell hozzá, az, hogy el akarj menni

én borderes vagyok, lehet, hogy te is az vagy, bár kis hisztrionikusság is van abban, amit írtál, de lehet, hogy nincs semmilyen személyiségzavarod, hanem vonásaid vannak, ezt csak szakember tudja megállapítani

2021. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az a véleményem, hogy túl sokat olvasnak az emberek a neten mindenféléről. Már eleve úgy jellemezted magadat, hogy belefogalmaztad, amit a borderről olvastál. Kár, hogy nem úgy tudod elemezni magadat, hogy nem olvastál elötte a neten.

Menj terapeutához, majd megállapítják, hogy mi bajod.

2021. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát, talán kissé valóban a borderline-ra kidomborítva fogalmaztam meg ezeket a sorokat, de még mielőtt nem tudtam erről a személyiségzavarról, akkor is kb. ugyanezt írtam volna. Tehát tényleg van egy megoldatlan probléma az életemben, amire nem bírok rájönni, ez a "mi a baj velem?" kérdése. El kéne mennem orvoshoz.

Köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 22. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer ezen nem fog segíteni, kedves hármas és kedves kérdező. Ez nem egy fejfájás.
2021. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!