Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megbékélni a...

Hogy lehet megbékélni a Borderline diagnózissal? Engem padlóra küldött, mikor meghallottam, hogy személyiségzavaros vagyok.

Figyelt kérdés
Jó, nyilván éreztem, hogy valami nem oké. Ptsd, depresszió, szorongás erről tudtam. De ez! Teljesen el vagyok keseredve!

2021. márc. 15. 10:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Eddig is az voltál, csak nem volt róla papírod, tehát lényegében nem változott semmi. Mi a probléma? Nem egy halálos betegség.
2021. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy békéltem meg vele, hogy pár hónappal később skizoaffektív zavarral diagnosztizáltak. Szóval megtudtam, hogy amúgy simán lehet még rosszabb.
2021. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Persze, eddig is ilyen voltam, csak nem volt rálátásom magammal kapcsolatban sok minenre. Amúgy is azt gondoltam, hogy szar vagyok, de így aztán meg tényleg azt gondolom, jobb ha felkötöm magam. Mindenhol azt olvasom, hogy elviselhetettlenek a Bordelinosok, meg mennyire rossz eggyütt élni velük meg stb.
2021. márc. 15. 11:51
 4/27 anonim ***** válasza:
65%
ha a kifelé irányuló agresszón tudsz csökkenteni, mindjárt sokkal jobb lesz. A bordik szuperintelligensek, és mély érzésűek, ezt az egyet kell csökkenteniük, a bántás képességét, és máris lesz, aki szeressen.
2021. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Két bordi szerelmem is volt, ha el nem marnak maguktól, máig velük lennék. Illetve mindkettejük mellett megmaradtam volna, ha nem válnak ellenségessé. Egyik sem volt hajlandó terápiára menni, ha te hajlandó vagy, a párod láthatja a fejlődésedet. Aki bordi tesz a fejlődéséért, azt elfogadják.
2021. márc. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is borderline a diagnózisom, rengetegszer utálom magam érte. Egyszer egy elég rossz napomon kiakadtam a terápiás ülésén hogy szerintem mennyire nem érek semmit, és hiába járok egyetemre, teljesítsék nagyon jól, hiába vannak tök jó értelmi képességeim, stb akkor is érzelmi selejt vagyok és semmire se viszem a kapcsolataimban és lesz egy munkamániás nyomorúságos életem. Erre ő teljesen őszintén azt mondta hogy ő egyáltalán nem így lát engem. És ez iszonyú jól esett. Szóval ne aggódj, kellő önreflexióval és önmagagadért és a kapcsolataidért tenni akarással messzire lehet jutni borderline személyiségzavar mellett is. Nem 1-2 év terápiával és nem mondom hogy vidámpark lesz, de pusztán a diagnózis miatt nem kell még "temetni" magad. Ja és 2 éve van barátom, aki nyilván fárad néha mellettem, viszont elkezdtunk párterápiára járni és ez iszonyú nagy segítség mindkettőnknek.
2021. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan boldog lettem volna, ha a bordi kedveseim közül legalább az egyik nem gyötör, az összes többi problémás részét elfogadtam volna. Nagyon szerettem, az egész életemet vele töltöttem volna, ha nem üldöz el. Hátha más bordik képesek kijavítani ezt a problémát magukban. Legalább a törekvést lehessen látni.
2021. márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szar! A pszichológusod is simán lehet borderline, pl. magasan funkcionáló. Nekem a testvérem pszichoterapeuta kiképzés alatt áll, és magát is nárcisztikus-borderline orientációval diagnosztizálta, persze jár önismeretre, meg szupervízióra (minden pszichoterapeutának kötelező), ahol ezt visszaigazolták. Ennek ellenére egy teljesen hétköznapi srác, aki csak nagyon érzékeny a kritikára, nehezen viseli a szerelmi csalódásokat, inkább egyedül van, mint kapcsolatban, mert fél a megalázástól,elhagyástól. Meglepődnél hányan szenvednek mentális problémákkal, mégsem rossz, hasznavehetetlen emberek. Ezek traumatizáló stigmák, és sajnálatos, hogy a közmédiában is csak a súlyos személyiségzavarokat említik, mert ez pont azt a reakciót váltja ki, mint amilyen a kérdésed.



Hozzád visszatérve, nem jó címkézni a klienseket. Mégis milyen terapeuta mondott rólad ilyesmit? Elvileg nem előnyös ezt csinálni, csak amikor már fel vagy mentálisan készülve erre az információra. Ugyanis, mint fent is említettem már, nagyon sok tévhit él a köztudatban a borderline-val kapcsolatban, itt Mo-n egyes pszichológusok olyan kijelentéseket tesznek, amelyek egy fejlettebb nyugati országban magasan etikátlannak minősülnének. Ha valóban stimmelnek rád a tünetek, és mély fájdalmakat élsz át, akkor érdemes mindezt olyan szakemberrel megosztani, aki tisztelettel és bizalommal fordul hozzád, és akivel bátran, tabumentesen tudsz a félelmeidről beszélni.

Ha neked is igényed, hogy traumák nélkül, szabadabban tudd élni az életed, akkor segíteni fog a kezelés. 20 évvel ezelőtt, a kétezres évek elején még alig volt elképzelhető a személyiségzavarok kezelése, mostanra 2-3 év alatt nagyon jól rendbe lehet jönni, léteznek specifikus módszerek.

Fontos, hogy a szemed előtt legyen a cél és a sikerelmény, ugyanis te nem borderline vagy, hanem egy ember, akinek ilyen adaptációi vannak. Ezeket pedig szépen le lehet gyúrni.

Azt javasolnám még, hogy ne azonosulj ezzel a “diagnózissal”, ne kezdd úgy a kapcsolatokat sem, hogy hahó, borderline vagyok, mivel a mentális állapotod a magánügyed és nem leszel ettől kevesebb.

2021. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Én kértem diagnózist a terapeuta nem is örült a kérésemnek. Csak már annyi szakembernél jártam, annyi mindent mondtak nekem, hogy tisztázni akartam, hogy mi "bajom" van. De nem gondoltam, hogy ennyire odaleszek.

Amúgy van társam, aki valóban mondogatja, hogy nehezen viselhető vagyok, meg olyan vagyok sokszor, mint egy óvodás stb. Eddig visszaszóltam, hogy idióta, hogy mondhat ilyet. Erre tessék, itt a diagnózis, hogy tényleg érzelmi szinten ott ragadtam, mint egy gyerek. Vagy lehet rosszul olvastam, de olvastam ilyet a Borderlinról.

2021. márc. 15. 14:33
 10/27 anonim ***** válasza:
73%
Most már akkor a társad is tudja, mi a baj, többé nem fog okolni, megértőbb lesz és támogatóbb.
2021. márc. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!