Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális kórkép lehet...

Milyen mentális kórkép lehet ez? Ha létezik rá kifejezés.

Figyelt kérdés

Van ennek valami hivatalos neve?


Hirtelen, sokszor nagyon ellentétes hangulat változás, akár egy napon belül többször is.

Például délelőtt jó kedv és motiváltság, délután pedig semmi nem érdekel, az se ha tönkremegy az életem, nyugodtan kirughatnak, meghalhatok, nem számít semmi, mély letargia és kedvetlenség.


Ez azért érdekes, mert ha semmi rossz nem történik velem előtte, nem agyalok semmin, akkor is rámtör, aztán pár óra múlva spontán változás és lehet, hogy jó kedvűen lazán nevetgélek és eszem ágában sincs tönkretenni az életem, nagyon is szeretem és érdekel, hogy mi lesz. Összességében elégedett vagyok az életemmel és a körülményeimmel.


Egy nap alatt 2-3 ilyen változás is lehet, még ha nem is mindig ennyire szélsőséges, de sokszor az. Nagyon zavaró, nehéz kiegyensúlyozottnak lenni miatta. 27 vagyok, lényegében kamasz korom vége óta jellemző ez, néha gyengébben, néha erősebben.

Pszichológusnál voltam, nem sokat ért ebből a szempontból.


2021. márc. 22. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Bár pszichológus nem diagnosztizál hivatalosan, általában észreveszi a hasonló problémákat, illetve meg tudja őket nevezni. Ha ez nem történt meg, akkor csak egy átlagos ember vagy. Tudod, néhány ember kedve eléggé változó. Sajnálom, hogy nem sikerült a próbálkozásod.
2021. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Vagy a mai világban ennyire menő dolog a mentális betegség?
2021. márc. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kérdeztem meg ezt konkrétan, hogy ennek mi a neve, más problémákról beszéltünk, és attól sem lett jobb a hangulatom. Erre írtam, hogy nem sokat ért.

Szerintem ez kicsit széles skálán mozog ahhoz, hogy átlagos dolog legyen.

2021. márc. 23. 07:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sima depresszió, de bipolaris is, attól függően mit érzel pontosan a jobb állapotban. En az vagyok
2021. márc. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vannak egész feldobott és laza napok olyankor, motiváció, tervek stb, aztán akár spontán másnap már rosszabb kedvűen kelek, nincs kedvem semmihez, senkihez, nagyjából semmi nem érdekel és hagyjanak békén magamban, és a terveim sem annyira érdekelnek már.

Néha elég egy picike rossz dolog és máris ilyen fordulatot vesz a hangulatom, de sokszor semmi nem kell hozzá, jön magától is. Órákig, max napokig tart 1-1 időszak, hetek-hónapok nagyon ritkák, gyorsan változik.

2021. márc. 23. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!