Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha egy elmebeteg...

Mit tegyek, ha egy elmebeteg személy mindenben leutánoz?

Figyelt kérdés

Nem szoktam ide kérdést kiírni, de nagyon frusztrált vagyok már. Egy online tanfolyamon veszünk részt mindketten (nem volt olcsó mulatság így kilépni nem tudok, meg azzal csak meghátrálnék). Eleinte aktív és jó voltam a kurzuson. Az illető az első két alkalommal még nem tűnt gyanúsnak, sem rosszindulatúnak, később viszont azt hittem, hogy megbolondultam, mivel fokozatosan elkezdte átvenni a hanglejtésemet, a stílusomat, pl. ő is ugyanolyan fekete garbót kezdett el viselni, amilyen időnként rajtam volt. Végül minden helyes/helytelen válaszom után azonnal felszólal ő is, ha én valamit rosszul mondok, akkor gyorsan igyekszik jót mondani (közben a tanár már nem húzná ezzel az időt). Azt hittem én őrültem meg, de utána beszélgettem egy másik csoporttársunkkal és ő is észrevette. Sőt akkor kezdtem el igazán tudatosítani annak az elmebetegnek az utánzó viselkedését, amikor ez az ismerős hívta fel rá a figyelmem.

Gondolom valamilyen kisebbségi komplexusa lehet, de én rosszul vagyok, úgy érzem, nem bírom tovább elviselni, visszahallani a hangomat, leromlott az átlagom is. Olyan, mintha meg akart volna fosztani a tudásomtól, ellopni az identitásomat, hogy ő is jól teljesítsen... Vissza szeretném nyerni az erőmet.

Mit tehetnék?

Beszélni semmiképp sem tudnék vele - 1. online van az óra, 2. pedig nem csinálja feltűnően, de épp észrevehetően, és én jönnék ki kínosan. Illetve semmit sem oldana meg a beszélgetés, csak az ő egóját táplálnám.


2021. márc. 23. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Hát hallod, minél előbb keress egy pszichológust!
2021. márc. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Állj odébb a tükör elől.
2021. márc. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja, hogy még én keressek pszichológust? Ne az akinek identitászavara van és utánozza a másikat?

Talán ha egyedül érzékelem, akkor csendben maradok, de külső forrás is megerősítette...

2021. márc. 24. 01:04
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Legyél kiszámíthatatlan (mindig más ruha/frizura/stílus/stb).
2021. márc. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Egészen biztos hogy nálad van komoly gond, az meg hogy rábólintott és egyetértett veled valaki ebben csak annyit jelent hogy látszik/hallatszódik a hangodon ezért hogy ne stresszeljen/ne kerüljön veled vitás helyzetbe inkább bólogatnak, de az is lehet hogy szimplán hülyült veled az a valaki akivel erről beszéltél, te meg méginkább betekeredtél ezen a dolgon.


Úgyhogy igen, te keress pszichológust, de minél előbb.

2021. márc. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem is hoztam fel egyáltalán, a csoporttársunk mondta magától... nyilván ő is bolond, mi?

Mindegy, a gyakorira felesleges volg kiírni a kérdést.

2021. márc. 24. 04:27
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is volt nm is egy ilyen az életemben. Kisebbségi komplexusuk van,én gyerekkoromban turtem ezeket.felnott korban egyszer megszivattam ilyen xarhazit,direkt rosszat mondtam és rögtön leutanozott.rohogtem rajta.legyel okosabb,vmiert nagyon irigy rád. Ja és még vmi ezek az emberek azért utanoznak vkit mert tudják legbelül h egy kibebaxott senkik.nincs stílus értékük se eszük és mint a majmok másoknak.:-) Szo-pasd meg, úgyis te vagy az okosabb.energia vámpír nm szabad hagyni nekik h elvegyék a jókedvedet,erosodj meg lelkileg mert sajnos minden munkahelyen van ilyen gyökér.kitartast hozzá;)
2021. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Autocorrect, stílus érzék, màsolnak,nm màsoknak
2021. márc. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem gondolnám hogy bolond gondolom nem sejtette hogy ennyire rátekeredsz a témára, most meg már kénytelen egyetérteni...
2021. márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!