Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat problémát ha alkohol...

Okozhat problémát ha alkohol fogyasztás után sanvalt veszek be?

Figyelt kérdés

Elalvás előtt 1/2-1db 5mg-s sanvalt veszek be már 2 éve. Nem tudok nélküle aludni. Előfordul hogy ha stresszes vagyok akkor esténként megiszom 1-2 sört vagy 1-2 nagy pohár bort. Nem sokkal lefekvés előtt szoktam inni, mert a napi teendőim elvégzésében hátráltatna dolog, ilyenkor ellazulok kicsit. Ez inkább időszakos, 1-2 évente egy pár hónapig van feszültebb időszakom. Ilyenkor 1-2 naponta iszom egy keveset. Elég vékony vagyok. Lehet hogy kis mennyiségnek tűnik a sanval és a pia is de én megérzem.

Egyedül élek, nem tűnne fel senkinek ha rosszul lennék. Bár nem tartom túl valószínűnek a dolgot de azért aggódom.

27 éves vagyok, sokszor próbálkoztam terápiával de mindig leráztak. Most ismét próbálkozom, de egyenlőre ez a helyzet.

Mit gondoltok mennyire kockázatos a dolog?



2021. márc. 24. 20:18
 1/2 A kérdező kommentje:
Jah és elég sok energiaitalt is iszom, napi 4-6. De azt csak délutánig.
2021. márc. 24. 20:19
 2/2 anonim ***** válasza:

Fokozza a hatását és jobban rászoksz. De ez már meg is történt keményen ha 2 éve csinálod. Nem csoda hogy nem tudsz nélküle aludni. Biztos hogy hosszú távon ez nem jó, mindig csak fokozni fogod az adagot és tényleg képtelen leszel aludni nélküle. Ezt az altatót csak 1-2 hétig szokták szedni, vagy esetleg olyanok ritkítva, aki külső ok miatt nem tud rendszerszerűen aludni (ami eleve rohadt egészségtelen) pl. pilóták, 24 órás ügyeleti szolgálatot teljesítők stb.

Nem tudom ki az a barom orvos, aki folyamatosan felírja neked.

Összegezve: valami kiutat kéne ebből találnod, leszoknod róla, mert egyre lejjebb fog rántani. Ráadásul maga a gyógyszer is ilyen hosszú távon önmagában okozhat mindenféle mentális károsodást, memóriavesztést, Alzheimert. Ha még piálsz is rá, akkor még inkább.

2021. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!