Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kis mértékű alkohol fogyasztás...

Kis mértékű alkohol fogyasztása okozhat problémát?

Figyelt kérdés
Szigorúan az ízük miatt szeretem az aromásabb rövid italokat. Pl: gin, konyak, viszki, stb... Általában esténként, kb heti 3, maximum 4 alkalommal elkortyolgatok 4 centet. Meglepően lazító hatása tud lenni komolyzene mellett. Ez káros? Vagy még belefér? Esetleg azon a szinten lehet egészséges, mint a sokat emlegetett "napi egy pohár" bor? Sajnos mostanában sokat megy a hasam. Nem derül ki, hogy miért. Vajon lehet ennek oka az alkohol? Ha egy hétig nem fogyasztok akkor is. Talán több idő kihagyás befolyásolná? Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Megjegyzem nem lőréket iszok. A minőséginek mondható kategórián belül is a legjobbakat szeretem. Köszönöm szépen előre is a válaszokat.

2019. ápr. 26. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A tömény alkohol okozhat hasmenést.
2019. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már hallottam. Viszont, úgy is okozhat, hogy 2 napja mondjuk nem ittam? Meg ilyen kis mértékben is?
2019. ápr. 26. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A töménynek nincs olyan jótékony hatása, mint a vörös bornak. A hasmenés szerintem mástól van. Az bármilyen alkoholtól lehet, ha többet iszol.

Nekem ez nagyon gyakori alkoholfogyasztás, akkor is, ha keveset iszol. Próbáld ki, hogy gondot okoz-e, ha hosszabb ideig nem iszol. Ha igen, akkor már van valamilyen szintű függőség.

2019. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Ha egy hétig nem fogyasztok akkor is." Mégis miből gondolod, hogy az alkoholtól van hasmenésed? Lelkiismeret-furdalásod van miatta? Lehet táplálkozási, lehet stressz, irritábilis bél-szindróma, gluténérzékenység, vagy ha szedsz valamilyen gyógyszert, annak a mellékhatása.
2019. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem okoz gondot. Időnként magam érzem úgy, hogy most nem kell és 1-2 hónap is eltelik mire újra rákívánok. Több vizsgálaton is túl vagyok már, de egyik sem mutatott ki semmit. A végén minden orvos azt mondta, hogy stressz miatt van. Ez még lehet is, mert valóban jellemző. Viszont, ha teljesen nyugodt vagyok akkor sem más a helyzet. A válaszaitokból (ha nem gond, hogy tegeződök) úgy értem, hogy szerintetek nincs túl sok köze hozzá.


Vajon a stressz akkor is jelen van, ha azt nem érzem?

2019. ápr. 26. 16:11
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 válaszoló! Nem gondolom, viszont, ahogy az első is írta lehet ilyen hatása a szesznek nagyobb mennyiségben. Emiatt nem vetettem el ennek a lehetőségét. Ez formálta meg alapból a kérdést amit kiírtam.
2019. ápr. 26. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyobb mennyiségben! De ez kisebb mennyiség!
2019. ápr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel stresszes helyzeteket is említesz, légy óvatos az alkohollal mert rászokhatsz búfelejtőként, és akkor KONYEC...

F.

2019. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!