Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy depressziós...

Normális, hogy depressziós lettem, amiért csak 113 az IQ értékem?

Figyelt kérdés
Megcsináltam a hivatalos Mensa online próbatesztet, és az eredmény 113 lett. Ez átlag feletti IQ-nak számít (mondjuk nem sokkal az átlag felett), mégis azt olvastam a neten, hogy az orvosok, tudósok IQ-ja minimum 120 feletti. :( én nagyon orvos szeretnék lenni, ezek szerint csökkennek az esélyeim?
2021. márc. 26. 05:04
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Biztos hogy meg van az 113? Ilyen kérdést kiírni...
2021. márc. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi ebben a fura? Mindenhol azt írják, hogy az orvosok 120 felett teljesítenek.
2021. márc. 26. 05:53
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem deresszió.
2021. márc. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Olvass a sorok között...
2021. márc. 26. 06:29
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

A Mensa egy vicc.

Nekem 65-öt dobott.

2021. márc. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Egészen biztos vagyok benne, hogy sok gyakorló orvosnak nem több 113-nál az IQ-ja. Attól, hogy az átlaguk 120 fölötti, még egészen biztosan vannak szép számmal, akik nem ütik meg ezt a szintet. Az orvosi egyetem elvégzése pedig nem csak az intelligéncián, hanem a szorgalmon, kitartáson is múlik, így nem csak szupereszűek végzik el. Ráadásul az IQ által mért intelligencia a közhiedelemmel ellentétben nem végleges adottság, az agy tornáztatásával növelhető. Szóval két nyomós okod is van arra, hogy ne ess kétségbe.
2021. márc. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom jó tesztet nézek-e, de az, amit találtam az ilyen relytvényújságszerűnek tűnik. Ilyen tipikus logikai következtetéses feladatok. Kezdj egy csomó ilyet megoldani, és biztos, hogy jobb leszel benne. Ha eddig nem fejtettél ilyen logikai rejtvényeket, akkor azért lett kevés pontod. Gondolj bele a matematika feladatokat se tudtad elsőre megoldani, meg kellett tanulnia az agyadnak a logikáját,amihez gyakorolni kellett. Nem igazán értek ehhez a teszthez, de nekem úgy tűnik, mintha egyedül a rejrvényfejtő képességed mérné, azt meg be lehet gyakorolni.
2021. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!