Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális dolog az, hogy...

Normális dolog az, hogy kifejezetten szorongó érzés tölt el, ha magamnak kell fájdalmat okoznom?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy értsétek miről van szó. Vettem egy otthoni Covid tesztet, mert mostanában lázas voltam. Egyszerűen görcsölnöm kellett azon, hogy megtudjam szúrni magamat. Aztán meg alig jött ki vér, tiszta kínlódás volt, ugyanoda a sebbe beleszúrni megint.


Normális ez, vagy csak túlérzékeny lennék? Jobban szeretem, ha más kezében van a tű és random szúrnak meg, mint vérvételnél.



2021. márc. 29. 17:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam a történetből, hogy a csomaghoz mellékelt "vérvételi lándzsa" egy kalap cuccot nem ért, mert a benne lévő rugó nem lökte ki a tűt. Így szét kellett szednem, aztán a tűvel bíbelődtem.
2021. márc. 29. 17:25
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Sportolni kell, a mozgásszegény élet auto-agresszióhoz vezethet. Feszültségben vagy, le kell vezetni.
2021. márc. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértesz valamit. Én nem magamban akarok kárt tenni, hanem pont, hogy nehezen tudok magamban kárt tenni.
2021. márc. 29. 17:47
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Normális. Az lenne a problémás, ha örömmel okoznál fájdalmat magadnak. Átlag embernek minden porcikája tiltakozik a fájdalmas ingerek ellen.
2021. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki tudja magát megszúrni. Az egyszer használatos lándzsával nem az volt a gond, hogy csak 1x lehet vele szúrni? Ha azt elrontottad, második esély nincs, vagy szerezned kell egy gombostűt...
2021. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek benyomtam és kattant egyet, aztán hiába húztam vissza a nyomógombot, már többet nem jött ki a tű, szóval jah, nem jól használtam.


De utólag a tűt kiszedtem belőle, így lett annyi vér, hogy a tesztet meg tudjam csinálni.

2021. márc. 29. 17:53
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egyszer kiment a bokám és 2 héten keresztül kellett a véralvadás gátlót szúrjam magamba. A második hétre már kész rituálét alakítottam ki, mert minden alkalommal annyira bestresszeltem, hogy 15-20 perc volt, mire beadtam magamnak a szurit. A rituálé segített ezt levinni 2 percre.


Teljesen normális, hogy nem akarsz magadnak fájdalmat okozni.


Nem tudom hogy hol szúrtad meg az ujjad, de a jövőre nézve tipp a cukros apukámtól: a középső vagy a gyűrűs ujjadat szúrd meg és ne a végén, hanem a husibb részén. Meg érdemes előtte inni vizet, mert ha ki vagy száradva, akkor a véred se úgy folyik. Amint megszúrtad szorítsd össze az ujjad oldalt, hogy hogy segíts neki (amúgy ezt most is ki tudod próbálni. Ha összeszorítod az ujjad végét oldalt, akkor elvileg be kellene pirulnia a közepének.)

2021. márc. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :) Mutatóujjat próbáltam szúrni, az elég érzékeny volt...
2021. márc. 29. 20:31
 9/9 A kérdező kommentje:
Milyen rituálét alkalmaztál?
2021. márc. 29. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!