Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkre tettek? Hamarabb abba...

Tönkre tettek? Hamarabb abba kellett volna hagynom?

Figyelt kérdés
A pszichiáterem kb. egy éve miután elküldött pszichológushoz írt fel gyógyszert, ami megnövelte az éhségérzetemet. Többet is aludtam tőle, ráadásul fáradt voltam nap közben is. Nem bírtam kikelni az ágyból, hogy odaüljek hallgatni az óráimat. Ráadásul, ami k*rvára zavar, hogy híztam 20 kilót. Amivel most küzdhetek meg sportolással, evés nélkül, mindennel. Mostmár abbahagytam a gyógyszerszedést, de még így is nagyon nehéz lesz leadnom a kilóimból. Nem tudom fog e sikerülni. Elegem lett. Abba kellett volna hagynom még az elején pár hét után a gyógyszert. Vagy lehet be se kellett volna szednem. Annyira bánom. Szerintem el fogom küldeni a k*rva anyjába a pszichológusomat. Hogy annyit bír csinálni, hogy gyógyszerszedést javasol.

2021. ápr. 2. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Felnőtt ember vagy, miért nem léptél előbb? Nem másra kell hárítani a felelősséget. A te életed.
2021. ápr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Jó hírem van a számodra: a lustaság nem betegség

Ha érted..

2021. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Mit szedtél?
2021. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Tipikusan az az ember lehetsz aki barmilyen rossz helyzetbe sodorja magat, mindig talal valakit akit hibaztathat maga helyett.
2021. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki szedett már ilyen gyógyszert, az beszéljen.

Én most fogyókúra meg mozgás nélkül már leadtam pár kilót, de egyelőre nem is vagyok olyan állapotban, hogy valamelyiket csináljam.

2021. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Zavarosak a fogalmaid: ha a pszichiátered küldött pszichológushoz, azzal semmi rosszat nem tett. A gyógyszert a pszichiáter írta, nem a pszichológus, úgyhogy ne szegény pszichológust szidd. Az alvást, fáradtságot, ágyból nem kikelést nem a gyógyszer okozta, hanem a depressziód, amire kaptad a gyógyszert. Nem a megfelelőt, hiszen hízást okozott, miközben a panaszaidat nem mulasztotta el, dehát ezért vannak az orvos-beteg találkozók a gyógyszerfelírások idején, hogy ha nem megfelelő hatást tapasztalsz, arról beszámolj, mert csak akkor tud változtatni, ha erről tud. Nem kérdezte, hogy hogy vagy? A gyógyszerezésed el lett rontva, a kilók feljöttek, de ez nem visszafordíthatatlan folyamat, le lehet cserélni másik gyógyszerre, éppenséggel fokozatosan abba is lehet hagyni, ha nem bízol benne, de pszichoterápiára mindenképp szükség van, az gyógyszermentes, hogy kezeljék a depressziódat és ezzel együtt a fogyási nehézségeket is.
2021. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

5#

Igazad van.De ha mégse megy még mindig elküldheted a dokidat a jókur.a anyjába mint a kérdező :)

2021. ápr. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

7

Honnan tudod, hogy nem tettem meg? :))

2021. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Sok emberrel előfordul ilyesmi. Engem 10 évig felejtettek rajta a nyugtatókon, persze szépen rá is függtem. Amikor számon kértem a dokit, azt mondta, h nem volt kötelező beszedni. Ez igaz, viszont én nem értettem a gyógyszerekhez, úgy gondoltam, h az orvos azért kapja a fizetését, h tájékoztassa a beteget. Amikor mondtam, h abba akarom hagyni a gyógyszerszedést, az volt a válasz, h hát akkor hagyja abba. Borzalmas elvonási tüneteim voltak, így kb 3 év alatt tudtam elhagyni a gyógyszereket. Így jártam. Elvettek az életemből 12-13 évet, amit nem kapok vissza. Felelsősséget senki nem vállal, mindenki mossa kezeit, örüljek, h nem haltam bele az elvonásba.

Üdvözöllek az emberek világában.

2021. ápr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon sok rossz szakember rendel Magyarországon, a pszichológia és pszichiátria területén is, de az egészségügyben mindenhol.

Nem vállal senki felelősséget érted és az életedért, főleg ha államilag támogatott formában veszel igénybe kezeléseket - néha komolyan olyan érzésem van, mintha orosz ruletteznénk... (A gyógyszerek felírása ráadásul egész jó biznisz is lehet az orvosok számára.)

Magánrendelésen is voltam már borzasztó pszichológusnál, aki hülyeségeket mondott és még nekem is feltűnt, hogy valami nem oké. (Van pszichológus a családban, vele egyeztettem és szerinte sem volt rendben, amit csinált. Viszont hozzá nem mehetek, mivel rokonok vagyunk, gyerekkorom óta ismer.)

Elég gáz, de egy jó szakember rengeteg pénzbe kerül, ahogy az is, hogy végigpróbálj több szakembert és megtaláld azt, aki tud segíteni.

2021. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!