Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden pszichológus így dolgozik?

Minden pszichológus így dolgozik?

Figyelt kérdés
Nagyjából két hónapja kezdtem el pszichológushoz járni, és kicsit fura nekem hogy sosem jegyzetel. Néha van hogy nem emlékszik miket beszéltünk meg. Nem egy olcsó mulatság, szóval azt szeretném tudni, hogy ez a hanyagság jele vagy mindegyikük így dolgozik.
2021. ápr. 2. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
En 4hez jartam, egy se jegyzetelt, de mindig, mindegyik tudta mikrol beszelgettunk.
2021. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hanyagság jele. Nem mindenki jegyzetel, de ennek ellenére emlékezniük kell arra, amit mondtál. (A többség egyébként jegyzetel.)

Javaslom, hogy keress máaik pszichológust.

2021. ápr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak pszichológus, hanem minden jó mentális és egyéb segítő emlékszik valamilyen formában az elhangzottakra. Vagy jegyzetel közben, vagy az ülés után készít jegyzeteket a saját emlékei alapján, esetleg az ügyfele engedélyével és tudtával hangfelvételt készít, de az a számára legidőigényesebb módszer.


Az, hogy nem emlékszik dolgokra, zavart, sőt egyfajta tiszteletlenséget jelez. Számomra mint coach intő jel volna arra, hogy valamit másként csináljak.


A múlt héten éppen beszélgettem két hasonlóan kinéző középkorú hölggyel, ráadásul hasonló volt a problémájuk is. Bevallom, néha megkavarodtam abban, hogy melyikük mit mondott, és tartottam attól, hogy összetévesztem őket egymással. Kellemetlen volt, ezért új protokollt vezettem be magamnak (az ülés utáni összefoglaló jegyzetet).

2021. ápr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal jegyzetel akihez én járok
2021. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!