Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Befektethetnek a pszichiátriára?

Befektethetnek a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Elsősorban szeretnék elnézést kérdni a fogalmazásomért és a szavak helytelen használatáért (ha esetleg előfordul). Nem vagyok profi a témában.

A jövőhéten megyek magán pszichiáterhez. Viszont nagyon komoly problémáim vannak amikkel a környezetembe élők szerint a pszichiátrián lenne a helyem. Nagyon nem szeretnék oda kerülni. Magán úton rendelő orvos is elrendelheti hogy oda kerüljek? Vagy ez egyáltalán hogyan működik? Ha megteheti akkor mire figyeljek hogy elkerüljem?

Remélem ezzel a kérdéssel senkit sem ingereltem fel, főleg a tudatlanságommal. Ha mégis, akkor is kérlek kíméljetek meg az értelmetlen es/vagy szitkozódó válaszoktól.



2021. ápr. 7. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Az ülés / vizsgálat első 10 percében kérnék erre világos választ tőle és csak akkor mondanám el, amivel jöttem, ha tisztán látom, milyen esetben milyen következményekkel számolhatok.
2021. ápr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A magán pszichiáter is adhat beutalót a pszichiátriára, ugyan úgy mint a háziorvos. Az állapotod súlyosságát ő fogja eldönteni, hogy szükséges e befeküdnöd. Megpróbálhatod átverni, hogy ne kelljen befeküdnöd, viszont ebben az esetben feleslegesen is mész szakemberhez. Konkrétat nem tudok mondani, hiszen nem írtad milyen betegségről van szó.
2021. ápr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezt találtam (bekerülhetsz önkéntes alapon is, amit nem akarsz) a másik felét bemásolom ide:


,, ha sürgősségi gyógykezelés szükséges, veszélyeztető állapot esetén,


ha az orvos úgy ítéli meg a vizsgálat során, hogy a páciens pszichés állapota vagy szenvedélybetegsége miatt magára vagy másokra olyan veszélyt jelent, ami azonnali kezelést igényel, beszállíttatja a beteget,


bíróság rendeli el a kötelező gyógykezelést, ha a pszichiátriai beteg veszélyeztető magatartást tanúsít, de sürgősségi gyógykezelése nem indokolt. Ilyen esetben a beteg szakorvosa kezdeményezheti a bíróságnál a kötelező kezelés elrendelését."

2021. ápr. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. ápr. 8. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!