Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Durva internet függőség tud...

Durva internet függőség tud extrém figyelemzavart okozni?

Figyelt kérdés

Elúsznak a napjaim. Szeretném letenni de nem megy. Olyan mintha csak a szar netezésre tudnék figyelni, de ami nem ez, ami a munkám, hobbim, ami érdekelne valójában arra meg képtelen vagyok figyelni, egyre rosszabbul teljesítek. Ez a home office kicsinál. Köd ül az agyamra ha másra figyelek, nem tudok koncentráltan összpontosítani.


Megörülök tőle. Voltam amúgy pszichológusnál és nem vette komolyan szerintem, hogy függőségként élem meg


2021. ápr. 8. 02:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Függőség, igen. Nekem is.

Nem tudom, mi a megoldás, de pl. elkezdtem leiratkozni a hírlevelekről. Egy fél napot áldoztam arra, hogy kitöröljek facebook-"ismerősöket", a megmaradtak követését leállítottam. Leiratkoztam youtube-csatornákról, kiléptem csoportokból. De még így is sokat lógok, pl. itt is.

Szó szerint beteg vagyok, ha átmentileg elszáll a net.

2021. ápr. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Insta, facebook használatot már minimalizáltam. De akkor meg utána olvasok valaminek ami érdekel. Illetve rákattantam a gyakorira. Vagy cikkeket olvasok. Vagy pinteresten keresek gyerek fejlesztő feladatokat, vagy recepteket gyűjtök vagy vagy vagy

E nélkül is meglennék. Régen megvoltam, és remekül tudtam figyelni.

Félek ebből nincs kiút.

2021. ápr. 8. 02:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Értelek.

Kb. 300 könyvem van letölte pdf-formában, hogy "majd elolvasom". Olvasás helyett gyűjtögetem tovább, de ha olvasnám, az is csak az időmet viszi/vinné.

Hátha jönnek mások is, és adnak ötletet.

2021. ápr. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jaj, nekem is le van töltve rengeteeeg. Ez is az egyik leszokási próbálkozásom eredménye, hogy majd inkább olvasok, erre napokig azt pörgettem mit toltsek le, mit vegyek meg. De olvasás közben meg nem tudok odafigyelni.

:(


Szerintem ezt betegséggé kellene nyilvánítani

2021. ápr. 8. 02:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tud figyelemzavart okozni, mivel ha nem netezel, akkor is az ottani világra, történésekre gondolsz pl.

Akár online kereshetsz addiktológust, vagy pszichológust-pszichoterapeutát, akik kiemelik, hogy függőséggel kapcsolatos problémákban tudnak segíteni.

2021. ápr. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Már az, betegségnek nyilvánították.

(Ahogyan a tévé, a munkamánia, vásárlás, stb) Kicsit szocializáltabb, mint ha a kocsmában lógnánk, de lényegében függők vagyunk..

2021. ápr. 8. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt h 12-14orat neteztem, depresszió állt mögötte. Én most azt csinálom h kikapcsolom a wifit, laptopot,telót is és figyelem magam. Erős a késztetés h fomo miatt visszalépjek netre. Naponta csökkentem a net adagot,mint kiskoromban,munka mondjuk főzés takarítás,rádió mehet szerintem ilyenkor.szoval itthon hagyom a mobilt és úgy megyek el bicajozni v kutyát sétáltatni,nézem a szép tavaszi természetet.ez feltölt. Több YouTube videot néztem meg h hogyan szoktattak ránk a netet, főleg a nagyon fiatalokra,mert mire felnőnek az A I megszokott hétköznapi lesz.kozbe lopják az adatainkat,bármit látnak amit csinálsz neten. Rémisztő eléggé,én tervezem lerakni jövő januárban a netet visszaadni ,20 éve van az életemben,én éltem előtte már szerencsére.a genZnek a legrosszabb sztem,ok nm is tudják milyen net nélkül.remelem sokan majd rájönnek milyen káros ez a függőség is,talán rosszabb mint a cigi,alkohol mert azok nélkül el tudsz lenni,de net nélkül már nm tudsz.kivancsi leszek mi lesz 10-20ev múlva..
2021. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én lemondtam a mobilnetet, ez segített valamennyire. Ha kimegyek a szabadba, sok időre, akkor a net legalább kiesik. Itthon sajnos sokat lógok rajta (home office), de ha a korona előtti életünk visszajön lassan, akkor ez egyre jobb lesz sztem. Kint nem hiányzik, élvezem a valóságot. Kirándulás, hobbik, barátok segítenek nekem. Sok sikert!
2021. ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

5 éve alakult ki nálam függőség szerűen és csak akkor derült ki amikor ismét dolgoztam, és nem úgy ment mint előtte . Babavárás második honapjától vagyok itthon és gyed után egyből home office munkát kaptam. Covid előtt.


Én amúgy agykontrollt végeztem és rengeteg sikert értem el régen de már az sem megy, pedig azzal tudom, hogy felül tudnék kerekedni, csak pont a relax és az összpontosítás nem megy. Tényleg próbálom és mintha egy falat nem birnék áttörni, nem tudok ellazulni


Figyel mmagam, amikor késztetést érzek és mintha a kezem önálló életet élne, már nyúl is a netért.


Mivel itthon vagyok és gépen dolgozok, a mobil net nem is kell, az itthoni netről megy. Gondoltam már hogy csak telefonos "buta" telefont veszek. De inkább meg kellene állnom hogy netezzek mert a vibert és a messengert nem használom sokat:a férjem és az óvoda jelentkezik onnan, szóval még muszáj is.


Amúgy biztos unalom is, de az akaratomat és önkontrollt is elvesztettem, hogy legalább ahobbimmal foglalkozzak.


Szorongok és kedvetlen motiválatlan vagyok, ha ez depresszió akkor az. Bár ennyi értelmetlen netezéstől alapból az lehetek.


Jó lenne kikecmeregnem, mert nagyon gáznak tartom és semmi esetre sem szeretném ha a fiam is függő lenne. Még nem késő csak évek óta hiszem, hogy holnap sikerül.

2021. ápr. 8. 23:44
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod a mindfulness-t is, kicsit más mint agykontroll, sok mindfulness relaxációs videó van fent, tudom: ehhez ismét netet kell használni (mármint Youtube-n rákereséshez és videók lejátszásához)
2021. ápr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!