Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Durva internet függőség tud...

Durva internet függőség tud extrém figyelemzavart okozni?

Figyelt kérdés

Elúsznak a napjaim. Szeretném letenni de nem megy. Olyan mintha csak a szar netezésre tudnék figyelni, de ami nem ez, ami a munkám, hobbim, ami érdekelne valójában arra meg képtelen vagyok figyelni, egyre rosszabbul teljesítek. Ez a home office kicsinál. Köd ül az agyamra ha másra figyelek, nem tudok koncentráltan összpontosítani.


Megörülök tőle. Voltam amúgy pszichológusnál és nem vette komolyan szerintem, hogy függőségként élem meg


2021. ápr. 8. 02:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna, szórol-szóra. Rosszul vagyok, szorongok ha merül a telefonom, mindig a kezemben van. Gyeden vagyok és folyton eszembe jut valami, aminek elkezdek utána olvasni. Ezek amúgy teljesen irreleváns dolgok, pl előbb a panelházak gépészete, azt se tudom hogy ketültem oda vagy minek.

Vagy online vásárolok, de órákig nézem mit-honnan-mennyiért, aztán van hogy meg sem veszem, csak elment fél nap azzal, hogy krémmánián lógtam.

Vagy itt lógok. A letöltött könyvek szintén itt figyelnek a telóban, de könyv olvasásba belealszom, bezzeg a gyakoriba :(

Ott tartok, hogy szégyellem magam, mert a gyerekkel nem vagyok itt fejben sokszor, hanem ezt a sz@rt nyomkodom és megideologizálom, hogy de hát neki keresek ezt vagy, azt.

Szintén agykontrollos vagyok amúgy, aki nem használja pedig fényévekkel jobb volt mikor igen.

És ugyanígy dekoncentráltsággal küzdök egy ideje.

Nem tudom van e kiút, el vagyok keseredve.

2021. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11 vagyok. Amúgy a figyelemzavarra van egy elméletem, bár lehet, hogy hülyeség. Rengeteg felesleges infót viszünk így be. Régen ha pl vizsgára tanultam napokig, akkor éreztem így magam. Gondolj bele, egész nap olvasol, oké, hogy sokszor haszontalan dolgokat, de az agy eltárolja. Mint nálam pl a 10 oldal hozzászólást egy nyamvadt krémhez. Oké, hogy nem bemagolom, de emlékszem rá nagyjából, feldolgozza az agyunk és egyszerűen túl van terhelve. Nem arra van tervezve, hogy hosszútávon napi ennyi mindent ömlesztünk belé a szokásos ingerek mellett még plusszban.

Mikor meg figyelni kellene, az már nem megy, mert nem bír ennyit teljesíteni. Takarékra kapcsol.

2021. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ennek a naponta ránk zúduló információtömegnek nagy szerepe van a figyelemzavarban.

Voltam egyszer egy előadáson, amelyben erről volt szó, rémlik hogy 1999 és 2010 közti adatokat mondtak: a figyelem időtartama meredeken esett. Okostelók pedig tömegesen mégcsak ezután jöttek, na meg a közösségi média is.

[link]

2021. ápr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!