Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudjam, hogy ez depress...

Honnan tudjam, hogy ez depresszió-e, és mit tegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen bizonytalan vagyok már. Elég rosszul alakulnak a dolgaim évek óta, minden téren. Munkahely nem jó (mert egyedül vagyok nagyrészt), otthon nem jó (nem jó a kapcsolatom, több rokonom meghalt az utóbbi években, alig maradt valakim), igazi barátaim nincsenek, csak haveroknak nevezném őket, akik vannak. Itt van ez a vírus helyzet is. Aludni 4 éve csak altatóval tudok, egy szakítás miatt. Szóval rengeteg a rossz dolog, jó nem igazán történik mostanában. Emiatt elég negatívan látok már mindent. Viszont volt valaki, aki nagyon kedves volt velem, kicsit bele is szerettem, de átvert. De amíg ő volt, addig jól éreztem magam, sokkal pozitívabb voltam. Több pszichológusnál is jártam az évek alatt, volt egy, ő egyből antidepresszánst akart felírni, de nem mertem elkezdeni szedni. Volt, aki elküldött, mert nem az ő szakiránya az én problémám. Volt, aki agykontrollal akart gyógyítani, de jártam tanfolyamra, azt magamnak is tudom csinálni, sajnáltam rá a pénzt. Jártam akupunktúrára 1.5 évig, rengeteg pénzt kidobtam rá (kb 1 milliót) de az alvásom nem jött helyre. Tehát mindenki mást mond, fogalmam sincs már mit kéne tennem, szedjek-e valami gyógyszert, vagy ne.. vagy ki tud segíteni.. ti mit tennétek, kihez fordulnátok?
2021. ápr. 8. 17:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Klinikai szakpszichológushoz, aki eldönti, hogy szükség van-e pszichiáter bevonására.
2021. ápr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Amíg reggel fel tudsz kelni az ágyból, állítólag nem depresszió.

Közhely, de a sport tud segíteni. Séta, futás, jó levegő sokszor feltölt.

Keresnék új szakembert pl.ha eddig csak férfinál volták, kipróbálnék nőt.

Ha tudod csinálni az agykontrollt csinàld vagy meditàlj.

Akkor lesz jó kapcsolatod, ha jobban leszel.

2021. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg fel tudsz kelni az ágyból, állítólag nem depresszió."


Ez baromság...

2021. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen ez is annyira nyomaszt.. hogy amíg nem vagyok rendben, addig nem lesz jó kapcsolatom. Viszont nekem ez a legfontosabb dolog, ez hiányzik a legjobban, egy jó kapcsolat. Addig nem leszek boldog úgy érzem. De ez így ördögi kör, nem tudom hogy törjek ki belőle..
2021. ápr. 8. 17:35
 5/16 anonim ***** válasza:

Milyen pszichológusnál voltál? Mert amilyen problémád van, az csak klinikai szakpszichológus által tartott pszichoterápiával hozható rendbe.


Alternatív gyógymódokkal ne próbálkozz, viszont a sport az tényleg segít.

2021. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát, neten kerestem pszichológust, lehet hogy nem klinikai szakpszichológus volt, mert nem ez alapján kerestem, csak próbáltam olyat találni, aki az alvászavarokkal foglalkozik. Volt egy, akit a nőgyógyászom ajánlott, osztálytársa volt. Volt egy alvás terapeuta, ő akart egyből antidepresszánst felírni a pszichiáter ismerőse által.
2021. ápr. 8. 17:40
 7/16 anonim ***** válasza:

Mindenképp klinikai szakpszichológus felkeresését ajánlom! Depresszióval is csak ő foglalkozhat, illetve diagnosztizálhat is és ha szükségét érzi, akkor pszichiátert is bevon.


(Saját tapasztalat, hogy a pszichoterápia a megoldás. Engem is depresszióval kezelnek.)

2021. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, és hol találok jót, csak keressek rá neten, hogy klinikai szakpszichológus?
2021. ápr. 8. 17:52
 9/16 anonim ***** válasza:

Itt a végzettségüket is látod:

[link]

Őket nagyon dicsérik:

[link]

2021. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2021. ápr. 8. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!