Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom meg hogy depressz...

Honnan tudom meg hogy depresszios vagyok-e? Es honnan tudjam milyen tunetekkel kell mar orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 02:29
 1/9 anonim ***** válasza:

A gondolataidból, ézréseidből. Vedd számon a napi gondolataidat, általában mik mennek végbe a fejedben. Ha kell írd is ki magadból, főleg amikor jön a gondolat áradat. És akkor vissza tudod nézni, hogy milyen vagy valójában. Ha nagy arányban negatív, pesszimista, sötét világ van benned, és nem látsz reményt,kiutat, lehetőségeket magad előtt, és sokat sírsz, vagy elfojtod magadban, és visszahúzódó vagy, és szorongsz, ez szerintem már elég ahhoz, hogy megállapítsd, hogy ez depresszió. Bonyolult a dolog, mert a depressziónak is van több fajtája, a változatosság kedvéért van mániás depresszió is, ami időszakok váltakozásából áll. Ott van mániás szakasz is, amikor az ember fel van pörögve, ezért is csalóka. És utána jön a mély depó. De ha ilyen kilátástalan világvége hangulatod van, és sok benned a negatív érzelem (düh, harag, gyűlölet, bosszú, irígység, motiválatlanság, kielégületlenség stb) akkor van okod elgondolkodni hogy segítséget kellene kérni. Ezt csak azért mondom,mert nekem is így volt, hogy én nem tudtam belátni magamnak, hogy "beteg" vagyok, és segítségre van szükségem, azt hittem ez normális valahol, és majd én megoldom magamnak. Több év kellett, mire rászántam magam, hogy elmegyek dokihoz. És még mindig csak ott tartok hogy belátom, hogy van valami, és hogy más kell hogy segítsen, de gyógyszereket még mindig nem akarok szedni. Na szóval csak azt akarom mondani, hogy ez egy folyamat, mire kinyomozod magadnak, hogy mi ez, és hogy hogy, milyen segítséggel tudsz kiszabadulni ebből az egészből.


Ajánlom hogy töltsd le netről A titok c. filmet, sok minden le fog esni. (a gondolataidban és az érzéseidben vagy te elrejtve, és a te jövőd is)

2012. dec. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy a pszichiátertől se várd, hogy majd ő megoldja helyetted. Ők csak támpontot adnak ahhoz, hogy te rágyere hol van a kiút. Nekem ez is egy pont volt, amikor ez leesett. Azt hittem odamegyek, és majd ők megmondják hogy ezt meg ezt kell tenned ahhoz, hogy meggyógyulj. A fenét! Nem mondanak ők semmit. Ezzel nem őket akarom lekicsinyíteni, hanem csak azt akarom mondani, hogy magadnak kell megoldanod a problémádat, magadnak kell rájönnöd, hogy mi minek az oka, mi minek a következménye, és hogy hol van az a gócpont, amit ha kicsomózol, és túlteszed magad rajta, akkor van esélyed arra, hogy a jövőben másképp gondolkodj, másképp állj a dolgokhoz. ezt egy orvos nem fogja megmondani neked, de segít rátalálni. Ezért kell az ő szaktudásuk és segítségük, de végül te fogod kigobozni a szálakat. Komolyabb pszichoterápiás kezelések esetén alá kell írnod egy papírt is, hogy vállalod a pszichoterápia negatív hatásait,és tisztában vagy vele, és saját felelősségre mész bele saját döntésed alapján. Ez csak annyi, hogy amikor elkezdik feltépkedni a sebeket, akkor az sokszor még rosszabb lesz, és még mélyebbre kerülhet az ember, de be kell járni ezt a szakadékot a gyógyuláshoz. Én ezekre jöttem rá eddig.
2012. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kérdésed nagyon jó, vannak erre tesztek, itt van nálam papíron kettő is, csak neten nem találom őket, de ez egy hasonló:

[link]

2012. dec. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia.A depresszió egyik legfontosabb tünete,hogy az embernek fogalma sincs hogy mi baja lehet!Írnak itt filmletöltésről,gondolataidról stb,de aki igazán depressziós az nem néz filmet,nehezére esik nég a gondolkodás is!Ha elmész egy pszihiáterhez nem vesztesz semmit.lehet hogy ő sem tud segíteni,de lehet hogy igen!

Rajtam nem nagyon segitett,de van egy gyógyszer amivel elvagyok!

2012. dec. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Kicsit nehezen töltődött be, de azért olvasd el... és ha a gyanúd megerősödött, akkor orvos! Van kiút!

2012. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát lehet hogy akkor én még nem voltam igazán depressziós. az a szint nagyon rossz lehet, de szerintem az már nem kérdez aki így van, az már tudja magáról nem?
2012. dec. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"A depresszió egyik legfontosabb tünete,hogy az embernek fogalma sincs hogy mi baja lehet!"


Ez így azért nagyon nem igaz, általánosítva semmiképpen sem.

2012. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen, meg ahogy írtam, én pl. mániás vagyok, és az is egy fajta depó. Amikor lent vagyok én is motiválatlan vagyok, és semmihez nincs kedvem, itt név nélkül bevallom, hogy még fürödni is alig bírok napokig, mindent lesz*arok, hogy milyen ruha van rajtam stb. De nekem vannak mániás szakaszaim, amikor meg nagyon ki akarok törni ebből és a mániám része az, hogy terveket szövök hogy hogy fogom magam megmenteni, és mindent kitalálok. Én ilyenkor nézek filmeket, próbálom fejleszteni a személyiségemet, változtatni az életemen. De aki nem mániás fajta, az valószínűleg mindig abban a motiválatlan "szakaszban" van. Én azt nem ismerem, de ettől függetlenül elmondhatom, hogy ez a mániás depó is rossz, és az ember ugyanúgy szenved, és ugyanúgy gondol néha arra, hogy nem bírja tovább. A pörgős részek jobbak, de annak is megvannak a hátrányai.
2012. dec. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy magad felismerted a cikk segítségével, hogy nem vagy depis.
2012. dec. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!