Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudjam ismét rávenni...

Hogyan tudjam ismét rávenni magam a koncentrálásra?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, alig tudok hozzákezdeni a tanuláshoz, mert nem érdekel, de aztán a vizsga/zh előtti két napban már tiszta ideg vagyok és volt olyan, hogy annyit készültem összvissz, hogy elolvastam egy bekezdést (nem egyszer). Ezek mellé rengeteget stresszelek, hogy nem csinálom a dolgomat, most is lett volna pár napom, hogy nagyjából felkészüljek a holnapi vizsgára, de ba**tam rá. Erre azért valamennyit tanultam, de szánalmasan kevés és főtárgy, de egyszerűen nulla a motivációm és az se hat meg, hogy csúszhatok emiatt, és nem vesz rá a tanulásra, de sokszor rosszul vagyok már, annyira rástresszelek erre a tehetetlen helyzetre. Nem tudom hogy küzdjek ellene, évek óta fenn áll ez az állapot, sok energiámat és időmet elveszi az aggódás, valahogy olyan érzésem van, hogy nem akarom, hogy a tananyagban lévő információk lekössék a gondolataimat, csak át akarom ugrani ezt a részt, vagy legalább meg tudjam osztani a tudatomat, hogy a tanulásra és a csapongó gondolataimra is legyen egyszerre lehetőség. Ez az állapot gimiben kezdődött először, ugyanis ott bántottak és amikor tanulni kellett, eszembe jutott, hogy mi lesz, ha bemegyek másnap és nem tudtam tanulni... mostanra nem hiszem, hogy csak ez áll a háttérben, de nem tudom egyszerűen kontrollálni...

Ismertek valamilyen bevált koncentráció fejlesztő gyakorlatot? vagy valakinek sikerült leküzdenie ilyen figyelési problémákat és hogyan tette, mi az ami bevált? vagy esetleg pszichológus miket tanácsolt nektek?

most is szörnyen érzem magam, már hányingerem van, mert tudom, hogy holnap bukni fogok :(

22 l



2018. jún. 24. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Hmm most irhatnek olyanokat hogy halgass zenet stb vagy van e baratod, minden rendben e amugy az eletedben stb de szerintem neked szakemberhez kell fordulnod minel elobb. En is nehezen veszem ra magam, depresszio, magany, enyhe koncentracios zavar, a titkom, hogy zenet hallgatok sokat es annyira a vegere hagyom h vizsga elotti ejjel/hajnalban vegig tanulok aztan kb 1 ora alvassal megirom lazan, de ehhez az is hozzajarul hogy eleg okos vagyok es konnyen tanulok. Fordulj szakemberhez! Vagy most forduljak a regi nagyapam korabeli modszerekhez? Akkor csak bsszal egy jot lmao najo ez a szoveg is bizonyitja h mennyire szet vagyok esve, de igyse buktam meg semmibol, vegyel peldat rolam, onfegyelem!
2018. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a válaszodnak konkrétan semmi értelme nem volt :)
2018. jún. 24. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a holnapi vizsgád valszeg bukó.

azt tudom ajánlani, hogy kezdj olvasni sürgősen tanulástechnikát, tanulásmódszertant stb.

vannak jó technikák, de kb. mindnek az alapja a motiváció ilyen-olyan módszerrel történő kiépítése/megszerzése, majd at, hogy megtanuld szeretni azt amit tanulsz, vagy magát a tanulási folyamatot és csak azután jöhet csak a tényleges gyakorlat/technika.. ez utóbbiból van sok, tanulj sprintekben, szünetekben pihenj aktíval, tanulási fázis előtt koncentrálj, mantrázd magadnak a tanulási vágyad emelkedéséről szóló mondatokat, vannak technikák, próbáld ki a pomodorot, de igazából ezt mind magandak kell kikísérletezni, mert mindenkinek más a jó...

2018. jún. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2018. jún. 25. 00:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekel az, amit tanulsz? Elhivatott vagy iránta? Mert ha nem, akkor érthető, hogy miért nem érdekel.
2018. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csatlakozok ahhoz, amit az előző írt. Ha nagyon nem érdekel az amit tanulsz, lehet hogy jobb lenne szakot váltani. Hogy képzeled el a felnőtt életed? Milyen munkakörben szeretnél dolgozni? Mi az ami kicsit is érdekel vagy legalább nem utálod?

Nekem is volt ilyen problémám. Úgy küzdöttem le, hogy a jövőre koncentráltam. Hogy szeretnék majd egy szép kertes házat stb, tehát kell nekem ez a diploma és minél hamarabb. A másik ami motivált, hogy nem szeretném, hogy a szüleimet sokáig leterheljem anyagilag, mivel ők finanszírozzák a tanulmányaimat. Ha neked is, akkor gondolj rájuk, hogy mennyi pénzbe kerül az, ha csúszol az egyetemen.

Egy másik jó módszer, ha együtt tanulsz valakivel, akivel egy szakra jártok. Tudjátok közben egymást motiválni és nem is annyira unalmas. A jutalmazás is jó ötlet lehet. Pl ha elolvasol 10-20 oldalt a jegyzeből, utána megnézel egy sorozatot vagy elmész inni egy kávét valahova. De ilyenkor szigorúnak kell lenned magaddal, hogy tényleg csak akkor pihenhetsz, ha elérted a kitűzött célt.

Sok sikert, menni fog! :)

2018. jún. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!