Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan padlóra küldött a...

Mentálisan padlóra küldött a Platform c. film. Hogyan lehetnék jobban? Rátok hatott már így egy film?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ciki ez a dolog főleg ennyi idősen de én alapból érzékeny, szorongós és aggodós személyiség vagyok.

Tegnap megnéztem a Platform c. filmet amit már nagyon bánok. Abszolút átjött az üzenete, a hangulata, beleképzeltem magam a szituációba sajnos.


Szóval tegnap este óta egyáltalán nem tudok aludni, folyamatosan szorongok és félelem érzetem van jelenleg is. Kajára nézni sem bírok nincs étvágyam. Kinyitottam hűtőt, hogy a kávémba tejet rakjak de olyan kellemetlen nyomasztó érzés fogott el az ételek láttán. Főznöm kellene de semmi nem visz rá. Tegnap a film után sírtam is arra gondolva közben, hogy "Baszki.. de rohadt jó "szinten" vagyok az életben (jelenleg), hálásnak kell lennem."


Próbáltam kibeszélni a családtagjaimal ezeket az érzéseket, vicces sorozatokat neztem egész éjjel de még nem tudom elengedni. Gyomoridegem van.


Ti jártatok már hasonló képpen egy film megnézése után? Mi az ami segíthet most?


23/N



2021. ápr. 9. 11:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mozdulj ki, mozogj egy kicsit.
2021. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Megnézem. Épp hízókúrán vagyok.
2021. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy ilyen hatással van rád valami. Van lelked és megérintett. A legtöbb embernek is van, csak valaki nem engedi közel magához a történetet.
2021. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Pár hete egy dokumentumfilm egy bántalmazott kisgyerekről (nem spoiler, igen belehalt és igen senki nem tett semmit)


[link]


Általában nem szeretem a hatásvadász Netflix dokukat, de ettől kikészültem, pedig nem sok dolog hat meg. Mocskosnak, szarnak éreztem magam utána, hogy nyavalygok (mint kb te a jólétről érzed ezt, értem én mire gondolsz). Rengeteg ilyen eset van gyerekekkel, itthon is. És tehetetlennek. Ez a legrosszabb.

A Platformot terveztük, de most egy ideig nem akarok semmilyen nyomasztó filmet látni.

Amúgy ja, menj el sétálni, tereld el a gondolataid.

2021. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Voltam kint a kertben, kutyáztam meg kertészkedtem egy kicsit. Már jobban vagyok sikerült neki állni főzni is, enni még nem és még mindig agyalok a filmen.

Szóval egy jótanács: Aki egy kicsit is olyan ezen a téren mint én, és tervezi megnézni az készüljön mert nagyon "nehéz" és ne próbálja meg magát a helyszínre képzelni.


#4 válszoló


Nem hozza ki a sorozatot a link, de szerintem a "Gabriel Fernandez akták" lehet az.? Ezt én is megnéztem nem is olyan régen és igen, nagyon siratós, lélekromboló ez is. 😢 Szegényem...

2021. ápr. 9. 13:54
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem! Kemény volt. Egy kicsit befejezetlennek tűnt nekem. Igazi nyomasztó hangulatot adott.
2021. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly vagy azelőtt, az "anyám" című filmen voltam hasonlóan kiakadva. Kikészültem tőle lelkileg! Napokig azon gondolkoztam, hogy mit néztem, mit láttam, mi volt ez az, képtelen voltam egy percig sem rá gondolni.

Ezt a filmet is érteni kell, vallásosok jobban felismerik benne a részleteket, jobban tudják azokat értelmezni.

Az a film az számomra maga volt a pokol, szörnyűség, egy-két hétig másra sem tudtam gondolni, mint a filmre.

2021. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
az a film felér egy mentális öngyilkossággal.
2021. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Elmúlik, kezdj pl itt válaszolni olyan kérdésekre amikre nm reagál senki. Tegyél jót, visszajön ha önzetlen. Sok szorongó ember van akinek pár sor, ahogy neked is,jól eshet. Most nm lehet önkéntesként dolgozni,de az is jó elterelés,így is sokat netezunk. Internet nélkül kapcsolodj ki, olvas,takaríts,bármi ami leköt. Én direkt nm nézek horrort meg ilyeneket,a városi híradót nezem meg,plusz gyors a híreket atfutom, nincs szükség a szervezetemnek plusz stresszre.ugysincs rájuk hatásom. Ma megjött a gólya a fészekben:-):-)én úgy örültem neki.kicsi dolgokat is értékelni kell.
2021. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálkozom. Spanyol film. Csak, részletet láttam belőle. Kemény film lehet. Ráadásul a kritika is erre utal.
2021. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!