Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan padlóra küldött a...

Mentálisan padlóra küldött a Platform c. film. Hogyan lehetnék jobban? Rátok hatott már így egy film?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ciki ez a dolog főleg ennyi idősen de én alapból érzékeny, szorongós és aggodós személyiség vagyok.

Tegnap megnéztem a Platform c. filmet amit már nagyon bánok. Abszolút átjött az üzenete, a hangulata, beleképzeltem magam a szituációba sajnos.


Szóval tegnap este óta egyáltalán nem tudok aludni, folyamatosan szorongok és félelem érzetem van jelenleg is. Kajára nézni sem bírok nincs étvágyam. Kinyitottam hűtőt, hogy a kávémba tejet rakjak de olyan kellemetlen nyomasztó érzés fogott el az ételek láttán. Főznöm kellene de semmi nem visz rá. Tegnap a film után sírtam is arra gondolva közben, hogy "Baszki.. de rohadt jó "szinten" vagyok az életben (jelenleg), hálásnak kell lennem."


Próbáltam kibeszélni a családtagjaimal ezeket az érzéseket, vicces sorozatokat neztem egész éjjel de még nem tudom elengedni. Gyomoridegem van.


Ti jártatok már hasonló képpen egy film megnézése után? Mi az ami segíthet most?


23/N



2021. ápr. 9. 11:13
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a jó tanácsokat. Próbálom túltenni magamat rajta mindenféle cselekvéssel, csak nehéz mivel párhuzamos a való élettel. Szinte ugyanaz.

De végül is sok a tanulság származik belőle többek között az, hogy legközelebb jól meggondolom mit nézek, jobban megbecsülöm ételt, többet fogok segíteni az "alsóbb szinteken élőknek".

2021. ápr. 10. 10:56
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon jól aludtam este, de reggel kavézás közben azon agyaltam, hogy vajon mikor jön le az asztal az én részemre és vajon milyen állapotban lesz. Kb.olyan 9-es szinten éreztem magam, ami nagyon jó, de mégis szorongás fogott el.

Nyilvánvalóan (spanyolul: obvio), mi nézők túl leszünk ezen érzelmileg, de most nehéz. Azért lássuk be, nem akármit láttunk!!! Akinek van lelke, azért érzi, hogy miről van szó. (Az ember sötét beteg részéről, ami ha tetszik ha nem, akkor is fajunk része. Ez az igazi hányinger sajnos....)


Valaki írta az anyám című filmet, amit szintén megnéztem volna, de nem találtam a neten.

Majd talán egyszer azt is megnézem, de a kérdezőnek inkább nem ajánlom.

2021. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Az "anyámat" láttam már annak is van egy bizonyos feszélyező hangulata és annak vége után is agyaltam de csak néhány percig. Az nem viselt meg szerencsére.
2021. ápr. 10. 12:24
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenesetre köszönöm, hogy kiírtad a kérdésedet. Tegnap sétáltam egyet a debrecen nagyerdő környékén, majd hazajöttem és feljöttem az oldalra, mire megláttam ezt a kérdést.

Neked köszönhetem, hogy megnéztem ezt a filmet. Én azt bántam volna, ha nem látom.:)

2021. ápr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Puzsér Róbert mindkét filmről egész jó elemzést készített néhány beszélgető társával együtt. (Youtubeon láttam, hol máshol.)
2021. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Hát igazán nincs mit. Örülök, hogy valamit hozzáadott a te mindennapjaidhoz is úgymond, és hogy jól vagy. :) Na a Puzsérra mindenképp rákeresek, kíváncsi vagyok miket mond róla.
2021. ápr. 10. 13:04
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem. A vége, kérdéseket vet fel. Különben próbáltam tudatosan nem beleélni magam. Erős film. Szokatlan. Nekem a Kísérlet című film jutott róla eszembe.
2021. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
a lényege hogy be kell zárni mert gyerek volt a böriben aki ott született.
2021. ápr. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

# 17


Jól tetted, hogy nem élted bele magad. Hogy vagy egyébként? Mit érzel?

2021. ápr. 11. 00:11
 20/24 A kérdező kommentje:
Amúgy en a panna cottat nem értem. Az egyik jelenetben idegeskedtek a szakácsok miatta mert hajszal volt benne, aztan a végén még is a kislanynak adtak, így az el sem jutott hozzajuk mint üzenet.
2021. ápr. 11. 00:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!