Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziónak ezek a tünetei...

A depressziónak ezek a tünetei megszüntethetőek?

Figyelt kérdés

Mondjuk van más baj is, de amik nap mint nap gyötörnek és már-már "megszoktam" őket pedig nem normálisak azokat a depressziónak és a szorongásnak tudom be.


-Állandó fáradtság és gyengeségérzet

-Ha ez éppen nincsen akkor is hamar kimerültnek érzem magam

-Gyakran a motiváció teljes hiánya fontos vagy alapvető dolgokhoz, akár olyanokhoz is amiket egyébként szeretek

-Ingerlékenység, és fokozott agresszió teher alatt

-Állandó rosszullétek, különösen reggel elsősorban fejfájás és hányinger, zavartság

-Instabilitás

-Gyakori szuicid gondolatok


Borzasztóan szenvedek már ezektől. Mindezeket annak ellenére érzem hogy legbelül szeretnék élni, vannak céljaim és csinálom is a dolgaimat de egyre nehezebben. Már alapból az is megvisel hogy nem tudok tervezni. Lehet egyik nap még oké vagyok, fegyelmezetten tanulok, beosztom hogy másnapra akkor mi a feladat, nyugodtan lefekszem este reggel pedig úgy ébredek mintha valami katasztrófa ért volna még kikelni sincs kedvem a feladatot pedig részben csinálom meg, vagy továbbra is csinálok mindent ha sírógörcs mellett is de pár, hét hónap és teljesen kikészülök. A fáradékonyság, motiválatlanság, rosszullétek miatt meg állandóan órákba telik egy-egy tevékenység elvégzése. Rákészülök, végigszenvedem, aztán rápihenek. Rendszeres, hogy ár annyitól hogy elmegyek a sarki boltba, főzök valamit, és elmegyek futni egy fél órát már holt fáradtnak érzem magam és azon kapom magam eltelt 8 óra azzal hogy ezt a kb. 2 órányi dolgomat megcsináljam.

Nem engedhetem meg magamnak, olyan szakon tanulok ahol rengeteget kell tanulnom és folyamatosan csúszom el az anyaggal. Előző félévben simán hoztam a dolgokat, de két félév között nagyon megzuhantam.

Elegem van ebből, szeretnék már valami stabilitást meg átlagos motivációt kapni az élethez. Amikor terápiára jártam, érzelmileg stabilabb voltam de akkor sem volt minden fenékig tejfel. Most meg aztán már bajban vagyok. Terápiára magánban nincs pénzem, akihez tartozom körzeti pedig ismerem és nem működik köztünk a terápiás kapcsolat. Azt sem tudom egyébként hogy rendelnek most covid miatt.


A gyógyszerektől félek, írtak fel régebben szorongásoldót, később xanaxot, frontint is. Előbbitől olyan rosszul lettem hogy pszichiátriára kerültem ahol elvették, frontintól, xanaxtól pedig olyan pánikrohamaim voltak hogy föl-alá mászkáltam és 5 másodpercre nem tudtak leültetni.

Ennek ellenére már úgy érzem ha segít, beszednék lassan bármit is. Valakinek működtek már antidepresszánsok, megszüntették a fentebbi tüneteket, anélkül hogy totál szétcsúszott volna testileg, szellemileg?

Egyéb ötlet, csodaszer, bármi?

Voltam már mindenféle kivizsgáláson, szervi probléma nincs a hátterében. A táplálkozásom is megfelelő, kielégítő, a vizsgálatok szerint semmiből sem szenved hiányt a szervezetem, vérkép, ilyen-olyan funkciók tökéletesek szóval mindenféle vitaminra meg speckó diétára nem indokolt költenem.



2021. ápr. 12. 04:56
 1/8 anonim válasza:
14%
Szia. Előszőr magadban kell rendet raknod.Pihenés képpen hallgass motivációs hanganyagokat. Naponta akár többször. Pl. Szabó Péter, relax hanganyagokat stb. És mikor nem vagy egyedül mond magadnak, Jól vagyok, Jól érzem magam, Egésséges vagyok..... De határizottan, hogy elhiggye sz az agyad! Mert ha te nem hiszed el akkor nem lesz jobb. Tudom butaságnak hangozhat. De én se hittem benne. Amég én nem tapasztaltam.
2021. ápr. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Úgy képzeld el a depressziót, hogy minden testi funkciót, érzést, közérzetet az agy irányít hormonális és egyéb módon. Ha nem jól működik a rendszer, akkor minden baja van az embernek. Ha jól működik, akkor ezek a tünetek elmúlnak, megszűnnek.

Két tippem van. 1. Antidepresszáns, de kezdetnek nagyon kicsi adagban, hogy ne legyenek durva mellékhatások, majd lassan emelni. Sajnos sokszor csak a 3.-4. gyógyszer válik be, szóval beletelik némi időbe mire érzi az ember a jótékony hatását. Ráadásul az első hetekben csak a mellékhatások érezhetőek, és a szorongást még fokozzák is.

2. Csinálj vmi teljesen mást mint eddig. Próbálj ki új hobbit, sétálj másfelé, kreatívkodj vmit.

2021. ápr. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Nekem a kender segített. Egy roncs voltam egyszerűen. Az orvos már a legerősebb antidepresszánsokat írta fel, de azoktól meg csak egy nyáladzó zombi voltam! Aztán egy barátom tanácsára elkezdtem jointtal nyitni a napot, és ma már 4 éve rendben érzem magam, felépültem, barátok szerint kivirultam!
2021. ápr. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a covid-helyzet most mindenkit megvisel, így sok helyen lehet olvasni-hallani olyan módszerekről, amik a mentális egészség és stabilitás megőrzését, helyreállítását célozzák. Kezdj el ezekről informálódni, általában már attól is jobban érezheted magad, hogy elkezdesz ezzel foglalkozni és különböző módszerekkel kísérletezni.

(Ezért nem ajánlom a motivációs anyagokat hosszú távon, mert függőséget okoznak és már a fogyasztásuk azt a csalfa érzetet adja, hogy tettél magadért valamit. Szabó Pétertől és hasonló kóklerektől pedig egyenesen menekülj. Az érzelmi intelligencia fejlesztése és néhány pszichológiai témájú könyv és előadás inkább segít, mint arról győzködni magad, hogy jól vagy.)


Ami nekem bevált hosszú távon: self-care rutin, egy reggeli és esti rutin meghatározott lépésekkel, aminek része az, hogy telefon-internet nélkül telik a nap első és utolsó 30-90 perce. Ha nagyon rosszul érzem magam, tartok egy self-care félórát-órát - ez lehet az, hogy leülsz egy nyugodt sarokba és egy tea, illatgyertya mellett olvasol egy jó regényt, lehet egy séta, egy forró fürdő zenével, illatgyertyával, arcmaszkkal. A rutin kialakítása azért praktikus, mert így amint érzed magadon, hogy túl sok neked az élet, már gondolkodás nélkül belekezdhetsz az adott tevékenységbe és utána jobban fogod érezni magad.

Fontos, hogy legyenek olyan élményeid, amikor jelen vagy, illatokra és hangokra figyelsz a környezetedben, ellazulsz, kikapcsolsz. A sportolás - séta, futás, biciklizés is sokat segíthet.


Ha még újak neked ezek a dolgok, akkor ajánlom pl ezeket a tartalmakat:

[link]

Púdermentes podcast ,,Hogyan kapcsoljam ki az agyam? - Szabadidő, hobbik, kikapcsolódás" facebookon van egy szuper támogató közösségük is, nagyjából a te korcsoportod lehet

Az alábbi fogalmakról olvass még szerintem: mindfulness, slow life, minimalizmus, mentális minimalizmus - egy csomó jó módszer létezik.

Instagramon is tudsz követni olyan pszicholgóiai, segítő témájú oldalakat, akik rendszeresen posztolnak és így eszedbe juttatják, hogy figyelj magadra. Nekem a mély levegő projekt a kedvencem.

2021. ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szabó Péter sajnos nem az én világom. Cannabist pedig nem kívánok használni egyrészt nem tesz jót a kognitív funkcióknak, másrészt mentális betegeknek nem ajánlott mert fokozott a kockázata pszichotikus epizódnak, vagy a tünetek romlásának. Ja, meg hát nem is legális. Egy függőségem amúgy így is van. De örülök hogy nektek bevált, nem bántásból írom.


Ugye én is az antidepresszánson gondolkozom elég erősen, csak a fentiek miatt ugye tartok tőlük. Ez már nem tart vissza, csak kíváncsi lennék hogy aki szedi és bevált neki és hasonlóan érzett annak tényleg megszűntek ezek a tünetek, vagy csak felpörgött kicsit?


Ezt a mindfulnesst is megfontolom, igazából szakemberrel még jobb lenne.

A self-care-el talán annyi bajom lenne hogy amúgy is mindig a legkisebb ellenállás felé haladok, vagy haladnék mert 0 a terhelhetőségem. Csak erőt veszek magamon általában. Mostanában pont az a bajom hogy végülis túl sok időt töltök olyan ami kényelmes meg jó, a feladataim meg tornyosulnak. De ha végre lenne egy stabil életvitelem, napirendem ahol x idő alatt megcsinálom a dolgaim és előtte-utána beiktatnék időt magamra az tényleg szuper lenne.

Köszi a tanácsokat.

2021. ápr. 12. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok - a podcastet meg Viszkok Fruzsi produktivitásos tartalmait ezért is ajánlom. :) Sokszor foglalkoznak ezzel a témával, az is felmerült, hogyan vedd rá magad feladatokra, milyen motivációs módszerek léteznek.
2021. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, azokat mindenképpen hallgatom majd csendes perceimben. Ránéztem az fb csoportjára is, csak ez hogy a púdermentes - barátnős beszélgetésre hív téged hétről hétre férfiszemmel annyira nem lelkesítő leírás :D Persze biztos rengeteget lehet tanulni az ottani posztokból is ettől függetlenül, csak megmosolyogtató volt.
2021. ápr. 12. 21:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, hogy srác vagy :D amúgy vannak fiúk is a csoportban, de hát igen... így nem a legjobb tanács. :D
2021. ápr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!