Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus ember hogyan...

Egy nárcisztikus ember hogyan reagálna?

Figyelt kérdés

Egy nárcisztikus ember hogyan reagálna arra ha kapna egy üzenetet valakitől, aki leírja neki, hogy mennyire nem tökéletes, bármennyire is annak hiszi magát, hogy nem mindenkit tud becsapni, mert van aki átlát rajta, hogy ne gondolja, hogy ő a világ közepe és hogy nem narcisztikus viselkedéssel kell megoldani a szeretethiányát meg az önbizalomhiányát?

Ha egy emberek közt népszerű, nagyon szépnek tartott nárcisztikus nő kapna egy ilyen üzenetet, vajon mit reagálna?

Figyelmen kívül hagyná? Vagy visszaválaszolna? Vagy feljelentené az illetőt? Vagy idegösszeomlást kapna?

Úgy tudom, hogy a nárcisztikus nagyon tökéletesnek mutatja magát, annak is képzeli magát, de valójában amúgy kiskorában nem kapott elég szeretet és figyelmet és valójában önbizalomhiányos.


Most ez egy elméleti kérdés, bár van egy nárcisztikus ismerősöm, akinek nagyon szívesen írnék egy hasonló üzenetet, mert megérdemelné.



2021. ápr. 12. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok személyiségzavaros de vannak nárcisztikus vonásaim. Szimplán leírnám, hogy sz.rok a véleményedre.
2021. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egy személyiségzavaros ezt is leszarja, de amúgy egy olyan embernek, akiért odavannak sokan és akinek csak jót mondanak, annak nem olyan ez mint egy hideg zuhany és nem húzza fel, hogy hát hogy lehet, hogy őt valaki nem szereti? Meg nem körülrajongja?
2021. ápr. 12. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

A nárcizmusnak is vannak típusai és gondolom valamennyire máshogy reagálna egy pszichopata nárcisztikus, mint egy grandiózus.

Nekem az apám grandiózus volt, diagnosztizálva lett. Azt gondolta, ő tökéletes, neki mindent szabad, mindenkinek ő volt a jópofi, szívességeket tett és elvárta, hogy ezért mindenki hálás legyen neki és ajnározzák (ha családon belül kértünk néha valamit, azt viszont akár évekig is halogatta, mert nem voltunk elég hálásak). Régebben többet olvastam a témában, de már jóideje nem foglalkozom vele.

Mindenesetre tapasztalatot mondhatok. Akárhányszor az apám egy kis kritikát/megjegyzést kapott, csak mosolygott és olyanokat mondott, hogy ,,jaj csak irigykedsz" vagy ,,jól van, megint hülye vagy", aztán ment tovább csinálni, amit akart. Ha valaki megmondta neki, hogy nincs minden rendben a gondolkodásával és nárcisztikusan viselkedik, akkor legyintett, hogy neki aztán semmi baja nincs, inkább velünk nincs minden rendben, mert nem vagyunk képesek átérezni az ő helyzetét, ő mindent megtesz értünk mi viszont mindig hálátlanok vagyunk. Az meg teljesen természetes hogy pl. kijárási tilalomban este 10-kor megy sétálni, mert ha neki akkor van szüksége rá, akkor neki ne mondják meg, hogy nem mehet. Ha azt kapta meg, hogy nem róla szól minden, nem tud minket megvezetni, akkor is annyit mondott, hogy ,,jaj de okosnak hiszitek magatokat, már megint összeszövetkeztetek ellenem", aztán eltűnt estig, mert a barátaihoz ment ilyenkor beszélgetni, hogy megkapja a kis nárcisztikus forrásait.

Volt még jópár eset, de semmit nem lehetett elérni azzal, ha valaki szembesítette az állapotával.

Mondhatsz a nárcisztikusnak bármit, amíg nem gondolkodik el magától, nem fog hatni rá egy üzenet. Ha az ismerősöd valóban nárcisztikus, előfordulhat, hogy csak te fogod rosszabbul érezni magad, mert ellenséges lesz vagy megpróbál meggyőzni arról, hogy nem benne van a hiba, hanem benned.

A legjobb módszer, ha megszakítod a kapcsolatot a nárcisztikussal, ha ez nem megy, vannak technikák, hogy túlélhető legyen a helyzet. Prof. Sam Vaknin-nak volt egy előadása Budapesten, ahol elég részletesen beszél róluk. Youtube-on fellelhető. Több, mint 3 órás, de a leglényegesebb rész kb az első fél óra, érdemes megnézni, tolmács fordít közben.

2021. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-assal 100%-ban egyetertek.

Egy ferfi baratnak hitt kollegammal eltem at ezeket. Amikor kritikat mondtam, akkor a fentieken tul hisztis es tulerzekeny voltam. Nagyon gyakran voltam hisztis.

A kapcsolatunk vegen, a duhos idoszakomban megirtam neki millio pontban, hogy milyen problemaim vannak vele. Szembesitettem azokkal, amit csinalt velem es a velunk dolgozokkal. Hogyan reagalt? Nekem semmit, de akit emlegettem a szembesito emailben, kirugta mondvan, hogy velem szovetkezik ellene... es persze emiatt is en ereztem buntudatot. Pont ahogy a 3-as irta: megtalalja a modjat, hogy o legyen az aldozat.

(Megszakitottam vele a kapcsolatot. Eletem legnehezebb es legfajdalmasabb dontese volt, de 1,5 ev utan azt mondom, jol dontottem :) )

2021. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Próbáld ki! :D


Vérig sértődik. Önvizsgálatra ne is számíts (elvégre ő tökéletes)! Képtelen magába nézni, mert még a végén meglátná a saját gyarlóságát és összeomlana az az álomvilág, amit magával kapcsolatban felépített. Ha eddig barát voltál, innentől ősellenség leszel. :D (Persze egy ilyen "barátságért" talán nem kár...)


De szerintem írdd meg neki nyugodtan a véleményed! Hogy nem tud mit kezdeni az igazsággal, az nem a te problémád. Neki kellene pszichológushoz fordulnia.

2021. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!