Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy félek a...

Miért van az hogy félek a sötétben mert olyan mintha figyelmének?

Figyelt kérdés
Más is èrzi úgy hogy figyelik a sötétben?
2021. ápr. 13. 02:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberen általában emiatt szoktak félni a sötétben. Velem ez főként olyankor van, ha para dolgokat néztem előtte és ez persze kihat a képzeletemre is. Nekem segít, ha odavilágítok és ezzek maximálisan tudatosítom, hogy nincs ott semmi. Gyerekeknél ugyanezen okból szoktak lámpát égve hagyni éjjel. Esetleg javíthat rajta, ha benti háziállatotok van, akkor ha egy szobában van veled, az megnyugtató érzés. Teljesen elmulasztani, ha nálad nem időszakosak akkor nem tudom mivel kell, szerintem ezt általában kinőni szokás. Felnőttként pedig pszichológusi dolog.
2021. ápr. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nálam 17 èves korom óta van hogy félek a sötétben a házba van a macskám vele alszom de nem tudok meg nyugodni a sötétben
2021. ápr. 13. 03:08
 3/8 anonim válasza:
100%
Velem is ez szokott lenni, én állandóan telefonnal megyek mosdóba is és gyorsan youtube + vaku és gyorsan villany fel :D
2021. ápr. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
100%

Sotetben attol fel az ember osztonosen, mert nem lehet tudni, mi van ott. Hat ha nem egy full sotet erdoben vagy vagy egy random barlang kozepebe teleportaltal, ahol nem tudod, hogy mi van, hanem pl a sajat szobadbsn, csak sötétben, akkor gondolj arra, hogy ismered a helyet es vagod mi van ott. Betoro valszeg nincs ott, akkor meg mitol felni? :D a tobbi (szellemek, demonok) vallas kerdese, es ugye a valosag az, ami akkor is ott van, ha nem hiszel benne, nyilvanvalo, hogy nincs ott semmi kepzeletbeli "misztikus" leny. Tehat nincs mitol felni. Ha ezt tudatositod magadban, esetleg direkt gyakorlod, akkor olyan 1-2 honap es megszokod es nem fogsz (annyira) felni.


24/F

2021. ápr. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kevés pislákolós fénnyel még parább:D
2021. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Fear of the dark :)
2021. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem az erről,hogy azért félünk a sötétben mert nem látjuk azt amit kéne,ez pedig közel áll ahhoz hogy amit nem ismerünk attól félünk,ugye a világosban kevésbé félünk....
2021. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De miért nem gyújtod meg a kislámpát? Az Ikeában lehet kapni kifejezetten éjszakai világításra lámpát, vagy felragasztható matricát.


Én is félek a sötétben, de mindig mellettem van a telefonom, és ha megijedek, vagy ha rosszat álmodtam, akkor azzal bevilágítok.

2021. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!