Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok,öngyilkos...

Róbert dávid kérdése:

Skizofrén vagyok,öngyilkos akarok lenni megéri e vagy sem?

Figyelt kérdés
Már kiégtem,és belefáradtam az egészbe hogy 1 héten 3 napot végig bőgök mint egy nő,hiába szedem a gyógyszereket egy kicsi javulás van csak de tünetmentes sosem voltam.ha nem lenne anyukám akkor már felvágtam volna az ereimet.kapok depo injekciót attól sem jobb én reménytelen eset vagyok.nem szeret senki. csak anyukám. olyanom is van hogy hétvégén rosszabul vagyok nemtudom ez pszchiés de akkor szenvedek folyamatosan és depressziós vagyok.de csak hétvégén! úgy érzem én valami elkövettem életemben,vagy pedig rossz gyerekkorom volt és azért vagyok beteg. 16 év után még mindig nem tudom elfogadni a betegségem.utálom az egészet hogy vegetálva kell élnem. időnként neki állok edzeni az ad egy kis motivációt,de ígyse tudok kitőrni. Ilyenkor hétvégénként mindig azt gondolom amikor ilyen rosszul vagyok,hogy mások is vannak velem a bajban.Nem szeretek emberek közt lenni mert kiszárad a szám és gyorsan elkezd dobogni a szivem inkább kerülöm a tömeget.ingadozni is szokott a hangulatom ez már évek óta nemtudok vele mit csinálni. Kb az én életem és a halál ugyanolyan szinten van,de tényleg. meg bélyegeznek minket és kitaszitottá tesznek.:(( 29/F

2021. márc. 27. 19:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem éri meg.
2021. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem se éri meg. Az is nagy dolog, hogy anyukád szeret. Nagy fájdalmat okoznál neki, ha bántanád magad.
2021. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Olvass John Nashről, és nézd meg a filmet, amit róla készítettek (Egy csodálatos elme)


Talán erőt ad! Fiatal vagy még, a skizofrénia pedig nem egy sétagalopp! De, én hiszem, hogy idővel el tudsz jutni egy élhetőbb életig! Hajrá

2021. márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem éri meg.
2021. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

Nekem már nincsen édesanyám. Nézd az élet jó oldalát! Neked még van. Tudod mekkora fájdalmat okoznál neki, ha eldobnád az életedet?


Senki sem szeret? Anyukád szeret. Szeress te másokat! És szeresd saját magad! Ránézésre senki sem tudja, hogy milyen betegséged van. Én ismerek egy lányt. Tudom róla hg skizofrén. Edz, kutyát sétáltat, éli az életét. Nem mondanád meg rólam hogy mentális beteg. Senki sem tehet róla, hogy milyen betegsége van/lesz.


Az emberek elítélik, ha valaki más, mint ők. Mert félnek az ismeretlentől. Mi lennem ha azt mondanám, hogy nem az határozza meg, hogy mennyit érsz mások mit gondolnak rólad, hanem az, hogy te mit gondolsz magadról? Ha nem félsz többé a többi ember véleménye miatt, szabad leszel. Ha lenéznek, kiközösítenek, az őket minősíti, nem téged. Annak örülj, hogy élsz! Rákos beteg gyerekek csak élni szeretnének. Inkább lennének a helyedben.


Segíts anyukádnak, amiben csak tudsz! Házimunkában stb. Meglázod, mennyire jó érzés lesz, ha látod az örömét. Az okoz örömetm ha látod, hogy a másik hálás/boldog miattad. Bárcsak még boldoggá tehetném anyukámat. Ne bántsd magad! Megfelelő gyógyszerekkel szép életed lehet!

2021. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. * róla
2021. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ilyen kedves válaszokat kaptam. jól esett :)
2021. márc. 28. 12:05
 8/22 A kérdező kommentje:
az orvosom azt mondta hogy ne gyógyszerben gondolkozzak,de terápiát nem igazán ad
2021. márc. 28. 12:22
 9/22 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. A skizofréniára kell antipszcihotikum, Abilify vagy Haloperidol, mert a hallucinációkat, téveszméket valahogy el kell nyomni, különben nem tudsz normális életet élni.
2021. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Vagy nem is hallasz hangokat, nem vizionálsz? A leírtak alapján "csak" depressziós vagy. #5
2021. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!