Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó szorongásaim vannak,...

Állandó szorongásaim vannak, képes vagyok kb bármikor bármire rástresszelni. Hogyan lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés
pl ha hídon kell átmenni, félek h megbolondulok és leugrom róla, és elkezdek feszült lenni, az ezzel kapcsolatos gondolataim meg egyre erősödnek ilenkor. De szoktam attól is parázni hogy kontrollt vesztek és másokat fogok bántani (ilyenkor is jön egy ilyen rossz gondolat és csak viszem magam bele ebbe, a végén meg már el is hiszem magamról hogy én ilyen rossz ember vagyok és tényleg bántani fogok valakit), vagy valamilyen módon mindenkit "elidegenítek" magamól és nem lesz senkim meg ehhez hasonló dolgok.
2021. ápr. 14. 12:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek kényszergondolatok, így csattan ki a szorongás. Az alap szorongást kell megszűntetni, és akkor a gondolatok is eltűnnek. Terápia, gyógyszeres kezelés, meditálás, ralaxálás, autogén tréning, jóga, sport, kreatív hobbik, munka, bátorító önközlések, kisállatokról gondoskodás, stb, stb, stb. Millió + 1 módszer van a szorongás leküzdésére, és színig van velük az internet. Kicsit olvass utána, jó könyvek is vannak a témában. A módszereket napi szinten gyakorolni, csinálni kell, és kombinálni is lehet őket.

Nekem is voltak ilyen tolakodó gondolataim, elkezdtem párat a fenti módszerek közül, és pár hónap alatt eltűntek.

2021. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!