Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Reggeltől hajnalig kattog az...

Reggeltől hajnalig kattog az agyam, és nem bírok aludni. Mi segíthet?

Figyelt kérdés

Napi szinten 6 - 10 kilométert sétálok, és bár nem fáradok el, reméltem, hogy egy idő után javul a bioritmusom. Volt, hogy 15 - 18 kilométer is meglett, jólesett leülnöm, aztán megint gondolkodni kezdtem, és mintha egy liter kávé került volna a vénámba, pörögtem hajnali 4-ig. 6-kor pedig keltem, mert megint nem bírtam aludni, azaz 2 - 4 órákat alszom átlagosan.


Rivotril nem vált be. (Egyáltalán nem szedem már.)

Boroztam, elálmosított, de 1 - 1 órával később megébredtem. Volt, hogy a gyógyszerrel kevertem, de az sem volt rám különösebb hatással.


Általában leírom a dolgokat, amik eszembe jutnak, hátha rendeződnek, de az alvás akkor sem megy. Megesett, hogy csípett a szemem az álmosságtól, végül éjszakázás lett abból is...


2021. ápr. 15. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Voltam így, nekem az segített, hogy ismeretterjesztő filmet elindítottam, és azt hallgattam. Világegyetem, állatok, piramisok, stb. Eleinte koncentrálnom kellett a szövegre, és hogy ne agyaljak más dolgokon, de egy idő után már az első pár mondat után elaludtam. Engem nagyon megnyugtatnak és kikapcsolnak az ilyen műsorok. " A Mars felszínén hatalmas porviharok..." És már alszok is.
2021. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért rivora ne kezdj el inni. Amúgy a sok testedzestol a tested olyan hormonokat termel ami vitalizal, gondolom még fiatal is a szervezeted. 25alatt simán heti 5szor buliztam fosuli alatt,hajnalba 4.45kor mentünk haza diszkobol,hazaértem megfürödtem mentem fosulira.szoval amíg tudsz teljesíteni sztem nincs nagy baj,de fordulj dokihoz.mentalisan faraszd le magad,az jobban elfaraszt. Ha meg nem megy az alvás,akkor meditalj, youtube tele van ezekkel. Vagy még az agykontrollt ajánlom. Tapasztald meg neked mi válik be, gyógynövények is jók.
2021. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megoldás

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo

Tanuld meg az autogén tréninget!

2021. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Menj el kapálni.


Ha egész nap csinálni kell valamit, akkor nem lesz időd rá, hogy folyton gondolkodj valamin. Nem tudom min gondolkodsz, de ha ennyi idő alatt nem sikerült a dolgok végére érni, akkor nálad ez valami öngerjesztő folyamat lehet, vagy ugyanazokat a köröket járod. Szóval ideje abbahagyni és utána nem lesz több ilyen gondod.

2021. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!