Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha egyszerűen nem...

Mit tegyek, ha egyszerűen nem vagyok képes figyelni? Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

16 éves gimis lány vagyok.

Most, hogy online vagyunk egy éve, nagyon rosszul megy a suli. Eddig mindig 4-5-ös tanuló voltam, 9.-ben is. De már tavaly nyár óta nyomorgok, nem vagyok jól, 2 éve étkezési zavarom és testképzavarom van, de az utóbbi időben egyre rosszabb. Októberben voltam nagyon lent, 45 kiló voltam, most visszahíztam 58-ra, és egyszerűen nem tudok magammal mit kezdeni, megőrülök magamtól. Depressziós is voltam.

Nagyon nem akarok visszamenni a suliba, ott még rosszabbul érezném magam. De itthon sehogysem tudom rávenni magam, hogy házit csináljak. Míg suliba jártunk, akkor sosem kellett tanulnom, mert órán elég volt egyszer hallanom. Most viszont nem tudok se órá figyelni, se máshol. Nézem a könyv szövegét, de nem mennek a fejembe a betűk, mintha nem tudnék olvasni. Bámulom a szöveget, ha olvasom is, nem értem meg, az agyam mindig máshol jár. Inkább sírok negyed órát, minthogy elolvassam, amit kell. Erre anyám csak rátesz mégegy lapáttal, mert folyton mondogatja, hogy figyeljek már órán, meg csináljam, amit kell, de nem érti meg, hogy nem megy. Már ahhoz is fáradt vagyok, hogy éljek egyáltalán. Órák közben is inkább elindítom a hívást, felhangosítom, beteszem a zsebembe és kimegyek játszani a kutyámmal. Máshoz nincs se kedvem, se erőm. Most olyan 3,5 körül van az átlagom, eddig 4,8 volt... Március eleje óta nem írok házit, nem tudom rávenni magam. Sokszor csak arra gondolok, mennyivel könnyebb lenne, ha nem is élnék már.

Kissé elterelődött a téma, bocsi.


2021. ápr. 18. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
pszichológus. ebből nem mászol ki segítség nélkül
2021. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megértelek. Egyetemista vagyok. Én is nehezen bírom gyakran. Ha akarsz, ír privátban.
2021. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem is szinte ugyanez a volt gond. Mikor már tényleg elgondolkoztam hogy miért élek, mi értelme van azsemmi kedvem nem volt semmihez sem, azt csináltam amitől mindig boldog leszek. Ilyenből is csak 1 van szóval nem segíthet örökké. Megnézem a kedvenc filmemet.

A koncentrációra pedig én illóolajokat használok. Vannak speckók amik direkt ezekre vannak.

2021. ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!