Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?(16f)

Mi lehet a bajom?(16f)

Figyelt kérdés

Leírom itt az egész énemet.

Nos, valóban én önbizalom hiányos vagyok, de amiket reagálok szerintem az már durva. Tegyük fel, hogy a boltban sétálok, és meglátom az osztálytársam. Annyira azon gondolkodom, hogy ne tűnjek fel, ne lásson meg, meg jajj mit gondolhat rólam, hogy megfeledkezek magamról, és pont olyat csinálok ami ciki. (Leejtek, neki megyek valaminek)

Másik pedig az, hogy idegenek társaságában nem nagyon tudok megszólalni, kivéve ha ott vannak a barátaim. (Akik 3+ éve a barátaim) Ha velük vagyok nem érdekel ki mit gondol, és jól érzem magamat. Azt csinálok amit szeretnék, és önmagam vagyok. Magyarán mikor velük vagyok akkor vagyok egészséges. De ez nem tartható.

Másik pedig az, hogy szerintem az elég beteg dolog, amikor például egy ismeretlen bejelöl Facebookon, vagy rám ír valaki hogy szia, konkrétan a szívroham kerülget(ezt tényleg szó szerint kell érteni), mert azt hiszem bántani akar. Idegen embereknek nem nagyon merek mutatni magamból valamit azt hiszem, hogy visszaélnek vele és bántani fognak engem. Itt a gyakorikerdeseken is már írtak rám, hogy ismerkednének velem szívesen, de nem mertem nekik vissza írni, mert ha meglátnak mit gondolhatnak rólam... Nem vagyok egy szép teremtés.



2021. ápr. 19. 00:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Idegen emberek alatt azt értem, aki például ismerkedni akar velem.
2021. ápr. 19. 00:01
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Lehetséges hogy valaki kihasznált a múltban?
2021. ápr. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A végefele rám is igaz. Nem tudok megbízni senkibe. 16/f
2021. ápr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3, Olyasmi biztos volt.

5, :(

2021. ápr. 19. 00:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a kamaszkori gatlasossag erosebb fajtaja talalkozik az internetes visszaelesektol valo indokolt, de tulzott felelemmel. Normalis vagy.
2021. ápr. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szociális fobia. Én is küzdök vele, túl gondolsz mindent, ha elmész egy buliba csak úgy tudod elengedni magad ha iszol, és másnap azon agyalsz hogy milyen kínos dolgok történtek veled, és hogy milyen hülye vagy mert valamit nem úgy csináltál ahogy kellet volna. Nekem vannak olyan kínos élményeim amik kb 3 éve történtek, mégis felhozom és utálom magam az miatt mert ezeket tettem. Ha megyek valahová nem akarok találkozni semmilyen ismerőssel, nehogy véletlenül kínos lesz. Ha olyan emberekkel voltam egy osztályba akikben nem bíztam meg féltem fel tenni a kezem ha tudtam a választ vagy volt egy kérdésem. Attól féltem hogy elrontok valamig bereked a hangom stb. Ezekben a helyzetekben szorongok, ami azt jelenti hogy nehezen kapok levegőt, izzadok, heves szív verés és még sok másik jele lehet a szorongásnak. Ha nagyon vészesek ezek akkor kellene beszélned egy pszichológussal a terápia segít, ha esetleg olyan erősek ezek a szorongások hogy félsz elmenni a üzletbe akkor lehet antidepresszáns kérni ami nem csak depresszióra, de szorongásra is ajánlott. Vagy még van egy módszer ami nem biztos hogy beválik ami az hogy szembe nézzel ezekkel és keresed ezeket a dolgokat amikben rosszul érzed magad, minél többet benne leszel ebbe a helyzetbe annál komfortosabban érezheted magad. Ne félj segítséget kérni, nem szégyen ha kell a segítség, és a mentális betegség néha többet okoz mint a fizikai, mert mentális egészséget nagyon sokan elhanyagolják, pedig épp olyan fontos mint a fizikai egészség. Nem fog senki bolondnak tartani ha terápiára fogsz járni, a legtöbb színész és híreség szinte mindig jár terápiára. Ha nem lesz jó a mentális egészséged akkor nem élvezheteted a életed úgy ahogy a többi korodbeli, és sok bulit ki fogsz hagyni a életből, sok lehetőséget, és még sorolhatnám.
2021. ápr. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szociálos fóbia, ne aggódj sokan küzdenek vele. Nekemnis volt egy darabig ha már dolgozol kb 5-6 évet majd elmúlik. Rutinnal.
2021. ápr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A problémád teljesen általános. Én is hasonló voltam a Te korodban, csak sajnos akkor még ez a jelenség nem volt annyira benne a köztudatban, mint ma. Sok szülő még ma sem tudja, hogy a gyerek önértékelése a születés pillanatától kb. az 5-6. életévéig fejlődik aszerint, hogy hogyan reagálnak a szülők a gyerek szükségleteire. Ez az első hónapokban a fizikai szükségleteket jelenti: testkontaktus, táplálás. Ha a kisbaba nem érzi a szülők közelségét napi 24 órában vagy nem etetik meg ha éhes, hagyják sírni, nem veszik fel, az súlyosan traumatizálja és az a kép rögzül benne, hogy a világ egy kiszámíthatatlan és fenyegető hely. Ezt a mély, zsigeri bevésődést nehéz később korrigálni, de rosszabbra fordítani még mindig lehet a következő években, ha a szülők nem adnak a gyereknek megfelelő visszajelzéseket, nem mutatják konzekvensen a példát, hogy mi a jó, mi a rossz, olyan elvárások elé állítják, ami meghaladja az életkor adta képességeket, nem tudnak feltétel nélküli szeretetüket kommunikálni (pl. ellenszolgáltatást várnak a szeretetükért), nem válaszolnak a kérdéseire, kettős üzeneteket küldenek (azaz mást éreznek, máshogy cselekednek, mint amit lekommunikálnak szavakkal) stb.

Az írásodon látszik, hogy egy analitikus, gondolkodó ember vagy, ha lenne segítséged, valószínűleg össze tudnád rakni a dolgokat, hogy mi a reflexeid gyökere, ezt hívják önismeretnek. Csakhogy ezt belülről nem lehet kisakkozni, mindenképp kell hozzá képzett vezető, pl. pszichoterapeuta, aki bele tud vinni a kisakkozott dolgok érzelmi hátterébe, azok így veszítik el a hatalmukat feletted. Azért nem megy ez pusztán gondolkodás útján, mert mint említettem egy nagyon korai, kisgyerekkori periódusban dől el érzelmi szinten, hogy lesz-e megfelelő önértékelésed vagy nem. Ha a válasz nem, akkor jönnek az ilyenek, amit leírsz, tipikusan kamaszkorban kicsúcsosodva, aztán kezeletlenül simán továbbfejlődnek komoly életvezetési problémákká felnőttkorod hajnalára. Az érzelmekre sajnos nem hat az agyalás.

2021. ápr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!