Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet hipománia?

Ez lehet hipománia?

Figyelt kérdés

Bipoláris zavar gyanús vagyok, de pszichiáternél még csak a depresszió miatt voltam, kaptam Stimuloton hangulatjavítót. Mostanában áttértem abba az állapotba, amit igazából már hiányoltam, sok az energiám, rengeteg ötletem van, belekezdtem néhány új projektbe is:

-Hangyafarm

-Rendrakás

-Tanterv

-Angol történelem

-80-as évek

-Saját könyv írása

-Kísérletek: galván elem, növénytermesztés

-Pszichológia, Jungi kognitív funkciók

-Továbbtanulás, diákmunka

-Oktarási rendszer

-Karate

-Női papság

-német nyelv

Ezeket kb. mind az elmúlt 3 hétben. Éjjel nagyon jár az agyam, sokszor rámjön egy ilyen alkotásvágy, de egyébként viszonylag normálisan, 7 órát tudok aludni. Este szedek Ataraxot is mondjuk. Meg voltak még fura impulzusaim, hogy kimásztam a tetőre, meg gyújtogattam. Rendeltem is néhány dolgot netről, de semmi olyan, amivel szegénységbe sodorhatnám magam, vagy a családomat. Egyébként baromi jól érzem magam! Nagyon sok mindent tudok és akarok is csinálni. Sokszor túlcsordulnak a gondolataim, és nem tudok semmire koncentrálni, nem tudom őket leírni, előfordult, hogy remegni kezdtem ettől.Néha felhúzom magam igazságtalanságokon, meg akarom változtatni őket, nagyszabású terveket szövök... Máskor meg random iszok egy-kèt tojáslikőrt, de sose iszom le magam. Volt, hogy bevágtam a bőrömbe egy üvegdarabbal, csak hogy megnézzem, éles-e.



2021. ápr. 20. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat, ez szerintem nem csak gyanu... :D Bar antidepi okozhat hipomaniat... Le leszek pontozva cefetul, ha azt irom, h udv a klubban, es elvezd ki, mert nemsokara eret akarsz majd vagni? :D Szolj a pszichiaternek, mert zuhanorepcsi lesz...
2021. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hehe köszi :D
2021. ápr. 20. 22:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem íróval... (1# bírom a stílusodat :D )

Mindenképp szólj a pszichiáternek. Nálam dettó ugyanez volt, utána pedig jött zuhanórepülés...

2021. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
1# ijesztő vagy... xD
2021. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pár hete én is kezdtem mániásba átmenni, szerintem a tavasz,több napfény okozza. Menj dokihoz mielőtt a mélyrepülés jön. Az jó h tudsz aludni, ha mar nm megy akkor lesz baj. Addig meg élvezd ki,de én inkább próbálok már egyensúlyba jönni. Nm porgok mert utána mindig jön a pofára esés.
2021. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen ez lehet hipománia is akár. Nekem hasonlok vannak hipománba
2021. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
47%
Nagyon ügyes vagy hogy ennyibe belekezdtel nagyon szimpatikus vagy ezek alapján... En is csinálok sokmindent ami a listadon van! Sok sok sok sok sok sikert!
2021. máj. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van olyan bipoláris akinek évek után jelentkezik a pörgés?

Lehangolt időszakom van mióta kialakult a depresszió.

2021. máj. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy erre van vmi kimutatás, hogy ha előbb van a depi, akkor mennyivel később jön a pörgés ill. fordítva. Van, akinél évszakokhoz kötődnek a fázisok valamennyire-valameddig. Nekem pl. két vagy három éven keresztül decemberben kezdődött a pörgés, de aztán már nem.
2021. máj. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti az .

Bárcsak nekem is jönne már egy kis mánia.😫

Szerencsére én olyankor semmi veszélyeset nem teszek, cserébe viszont nagyon felpörög a teljesítményem, vizsgaidőszakban pont jól jönne.

2021. máj. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!