Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongas/depresszio legyozhet...

Szorongas/depresszio legyozheto gyogyszerek nelkul? Azt olvastam hogy nem es nagyon megijedtem mert semmi ilyesmit nem szeretnek szedni. Fogamzasgatlo valtotta ki, vagyis elotte is volt... de felerositette...

Figyelt kérdés
2021. ápr. 21. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A depresszió nem a hormonális egyensúlytalansághoz köthető?
2021. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom. 4/5 honapja szedtem a fogamzasgatlot amikor elkezdtem erezni hogy csokkent a libidom utana jott a szorongas. Egyeb fizikai tunetek.

Egy 2 evvel ezelott panikbeteg lettem kislanyom mutetje utan.. akkor jartam kezelesre stb. Meggyogyultam. Es most mar lassan 2 honapja hogy abbahagytam a jelentkezo tunetek miatt a gyogyszert. Es ujra jarok kezelesre stb de most sokkal erosebben ezek a mentalis dolgok..

bocsanat ha kicsit ertelmetlen :)))

2021. ápr. 21. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy milyen fajta és milyen mértékű szorongásról beszélünk és mi váltotta ki nálad. Első lépésként egyébként pszichoterápiát szoktak alkalmazni, nem gyógyszereket. Ha a pszichoterápia nem válik be és súlyos tüneteid vannak (pl. öngyilkos gondolatok, hallucináció, pánikrohamok naponta akár többször is) akkor az orvos elküld pszichiáterhez, és ő ír fel neked gyógyszert. De nem egyből azzal kezditek a terápiát. Illetve azt is fontos lenne tudni, hogy jársz-e pszichológushoz, orvos mondta-e neked, hogy a fogamzásgátló erősítette fel a tüneteket, vagy csak önmagad diagnosztizáltad. Keress fel egy jó pszichológust szerintem. Sok sikert és jobbulást kívánok!
2021. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mivel a fogamzasgatlo elott mar tobb mint egy eve nem voltak ilyen gondjaim igy evidensnek tunt hogy az valtotta ki. Vagyis idezte elo ujra. Termeszetgyogyaszhoz jarok mert eleg negativ tapasztalataim vannak a pszichologusokrol es pszichiaterekrol (mar soknal jartam) es szinte meg se hallgattak csak kikuldtek egy gyogyszer recepttel nem mellesleg hogy az egyetlek mondat ami elhangzott pl a szajan h az elet egy “szopokerek” mar bocsanat a kifejezesert. :))
2021. ápr. 21. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki akarsz keveredni a depresszióból és a szorongásból, akkor keress fel egy klinikai szakpszichológust/pszichoterapeutát. Enyhe depresszió rendbe tehető pszichoterápiával, súlyosabb esetben kombinálják gyógyszeres kezeléssel.


Ha abban hiszel, hogy a természetgyógyász ezt rendbe teheti, az a te dolgod...

2021. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én legyőztem mikor rájöttem, hogy a gyógyszerektől csak rosszabb az egész.Az a kiüresedett, érzelmektől mentes élet nem segítség, legalábbis nekem nem volt az.Jo egy évig elvoltam vele mire sikerült.Csak a pszichológushoz mászkálást vállaltam gyógyszer nélkül.Azert azt hozzátenném nekem akkor még nem volt gyerekem, viszont szabadidőm volt bőven,meg idő saját magamra.
2021. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ. Mi okozza, mennyire van "mélyen", mennyire súlyos, intelligencia, iskolázottság, környezet, stb. Gyógyszerrel mindenképp könnyebb, és a megfelelő terápiával.
2021. ápr. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!