Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyermekkori trauma, szégyenérz...

Gyermekkori trauma, szégyenérzetem van és nem beszélek róla senkinek. Szerintetek durván abnormális szituáció volt? Érdemes lenne szakemberhez fordulni ezzel, vagy próbáljam meg elfelejteni?

Figyelt kérdés

Elég kényes a téma és összetett a történet. Az a helyzet, hogy kb. 9-10 éves lehettem, amikor a családi kameránkon megláttam az akkor 16 éves nővéremről több videót is, levideózta magát, ahogy egy szál alsóneműben twerkel. Ez engem nagyon mély, szó szerint fizikai undorral töltött el (én is lány vagyok!), alig bírtam a nővérem szemébe nézni utána és ódzkodtam tőle. Eltelt pár nap és magamtól kerestem rá ilyen "stílusú" videókra a neten, mert mintha érdekelt volna ez az "undor" és emlékszem, hogy tényleg konkrétan fájt a gyomrom és hányingerem is volt, de emellett az érzés mellett elkezdtem önkielégíteni. Rendszeresen, ilyen videókra, 9-10 éves koromtól... Természetesen ezt titkoltam, ahogy csak bírtam és szégyelltem magam, undorítónak tartottam, amit csinálok, féltem, hogy beteg vagyok szellemileg és leszbikus is, amiért ilyen nőket nézek, de mégsem bírtam megállni és ettől még szégyenteljesebb volt.

Hozzá kell tennem és erre sajnos csak az utóbbi években jöttem rá (feltörtek emlékeim), hogy még sokkal kisebb koromban is, 4 ?? vagy talán 5-6 évesen már konkrétan maszturbáltam, amivel elvileg még nem lenne így fizikálisan baj, csakhogy mindez a család előtt történt, mivel fogalmam sem volt, hogy mit csinálok. A lábak nagyon erős összeszorításával, medence izmok feszítésével értem ezt el a padlón feküdve a nappaliban. Hogy érthető legyen; pl filmet néztünk este,én lent voltam a padlón vagy lemásztam, lefeküdtem a padlóra és teljesen szégyentelen arccal csináltam ezt az összeszorítást, megfeszítést, amíg be nem következett a szétáradó jóleső érzés. Anyámék sokáig szerintem nem tudták, hogy mi ez, de egy idő után nyilván rájöttek abból, hogy ilyenkor látszott az arcomon az erőlködés majd a megkönnyebbülés, jóleső érzés. És anyám egyszercsak félrehívott és rám szólt, hogy ezt ne csináljam többet ( talán azt mondta, hogy azért ne, mert valami csontomnak rosszat tesz, de lehet azt, hogy előttük ne, vagy azt, hogy csak úgy, soha ne csináljam, ezt kitörölte az agyam, csak arra emlékszem, hogy nagyon kellemetlen, zavart és kínos volt ez a szituáció). És abba is hagytam, nem nagyon csináltam, max nagyon ritkán, de a twerkelős videó után rendszeresen, konkrétan függő lettem. Próbáltam magam leszoktatni, de kb minden délután volt bennem egy késztetés, hogy csináljam azt, amiről akkor fogalmam sem volt, hogy valójában micsoda. Évekkel később csak, amikor megtudtam, hogy mi az önkielégítés jöttem rá, hogy egyrészt én ezt csináltam konkrétan a saját családom előtt többször is kisgyermekként és aztán már 9-10 évesen az említett videókra...

Szégyellem magamat emiatt. Persze tudom, hogy fogalmam sem volt, hogy mit csinálok és, hogy tettem, ami jól esik és nem gondoltam, hogy ezt nem illik mások előtt. De a hányinger fog el, ha erre gondolok, hogy így viselkedtem és ennek tettem ki a saját családtagjaimat, hogy ezt végignézzék..Ez undorítóan perverz. A videós függőség pedig azt hiszem, hogy inkább egy traumából fakadó elferdülés volt, mert az erős undor és szégyenérzet, ami a látványtól elfogott az semmi esetre sem nevezhető egészségesnek vagy jólesőnek. Azóta is kapcsolódik egy ilyen szégyenérzet a nővéremhez, hogy ő ilyet csinált és ezzel én szembesültem.

Egyébként nincs szexuális életem, eddig egyetlen egyszer voltam csak fiúval. Leginkább az érzelmi kötődéssel, bizalommal van problémám, nehezen alakítok ki mély kapcsolatokat (emiatt pszichohoz kéne mennem ezt tudom, de erről a szexuális "csomagról" nem szívesen beszélnék neki.)

Ti mit gondoltok, mennyire volt gáz, undorító, szégyenteljes a gyerekkori viselkedésem? Azért, ha kérhetném (ha ez számít) próbáljatok empatikusan állni a dologhoz, elég érzékenyen érint még ez a téma. Köszi.



máj. 11. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gyerekek akik maszturbálnak,általában nem kapnak figyelmet. A nővéres részt leszámítva rám is igaz ez. Birkózásnak hívták anyámék. Szerintem azt hiszik már elfelejtettem. Tuti a te családod is. Amíg kb 30 évesen nem ismertem meg a férjem csináltam. Vele élveztem igazán a szexet. És elengedtem ezeket.

Semmi okod szégyellni magad!!!

máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "viselkedés" nem probléma,sok kisgyerek csínál ilyet,anélkül.hogy tudná. A másikról meg annyi a véleményem,hogy nekem is olyan dolog lett a fétisem,amitől eleinte undorodtam,majd egyszer csak azon kaptam magam,hogy erre masztizok,szóval előfordul ez másnál is. :)
máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek maszturbál, kivéve akit megijesztenek valamivel, hogy ezt nem szabad. Jó esetben megtanítják, hogy semmi baj ezzel, lehet csinálni, de csak ha nincs ott senki. Csak hát sok szülő nem tudja, hogy is kéne ezt kezelni. Pláne régen, mikor még internet se volt, nem tudtak rákeresni, mi van ilyenkor.


A másik dolog meg... Egyszer lehet, hogy rájössz vagy elfogadod, hogy leszbikus vagy biszexuális vagy, de ez sokaknak nehezen megy fiatalon.

máj. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatást! Igen, a maszturbációval alapvetően én is ezt gondolom, hogy természetes, ha még ilyen fiatalon is. Megerősítő volt ezzel kapcsolatban olvasni a véleményeket.


De ezzel a fétissel nem tudok "kibékülni". Azóta hála istennek ez megszűnt, hogy ilyen videókat nézzek. Vonzódom a lányokhoz is (bár jóval kevésbé, mint férfiakhoz), ezt teljesen el tudom fogadni, mert önmagában a vonzalom "normális, egészséges". De azt nem tudom elfogadni, hogy 9 évesen ilyen videókat néztem, amik akkoriban annyi undorral töltöttek el és ha visszagondolok, most is, mert ilyen igénytelen és explicit tartalomra gondoljatok, mint egy Nicki Minaj Anaconda pl... Nem tartom normálisnak, hogy egy kilenc éves lány ilyeneket nézzen, pláne nem azzal az előzménnyel, amit leírtam.

Nem feltétlen gondolom, hogy amit 2-es írsz az minden esetben pozitív. Nem tudom, hogy neked mi a sztorid és nyilván lehet nincs is ezzel semmi baj a te esetedben. De pl. kislányok, akiket az apjuk szexuálisan használt és később csak ilyen szexuálisan bántalmazó, megalázó együttléteket "kívánnak", az azt jelenti, hogy más lehetőség nem lévén, az agyuk alkalmazkodott a traumájukhoz és idomultak a helyzethez, de ettől függetlenül ez nem egészséges és nem jó!! számukra. Úgyhogy nem feltétlen értek egyet azzal, hogy pozitívum az, hogyha ami kiskorodban traumatizált és undorral töltött el, az később a fétised lesz. (Ezt nem a te esetedre mondom 2-es válaszoló, mert nem ismerem a történeted, illetve nem is szeretnék személyeskedni vagy analizálni itt, csak úgy érzem, ezt nem szabad elfelejteni.)

máj. 11. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erről igazán még kutatások sincsenek, annyira újkeletű, hogy 9 évesek hozzáférjenek ilyen videókhoz. Így aztán nem is tudni, mi a normális. Az mindenesetre tényleg rossz, hogy bármilyen okból is, de összefonódott nálad az undor a szexualitással. Ha van lehetőséged terapeutával rzt átbeszélni, mindenképp tedd meg.
máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
52%
twerkel? seggrázás?
máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!